Mam 29 lat, wzrostu 191 cm i ważę 90 kg. Po rocznej przerwie od biegania bezskutecznie (po raz kolej

3 odpowiedzi
Mam 29 lat, wzrostu 191 cm i ważę 90 kg. Po rocznej przerwie od biegania bezskutecznie (po raz kolejny) próbuję wrócić do regularnego biegania systemem 3 razy w tygodniu jedynie max 3-5 km (!). Po kilku tygodniach biegania w takim cyklu odczuwam ból mięśnia brzuchatego łydki. Charakterystyczne kłucie. Nie dochodzi do wylewu, zaczerwienienia. Po takim kłuciu ww. mięśnia muszę robić kolejne 3 tyg. przerwy od biegania. Czy wskazane jest zrobienie USG bądź wizyta u fizjo bądź ortopedy? Nie forsuję organizmu, dlatego nie rozumiem dlaczego ten ból się pojawia po raz kolejny.
Jest dużo zmiennych: technika biegu, czas trwania biegu/przerwy, rodzaj terenu itd. Oczywiście, warto udać się do fizjoterapeuty na badanie narządu ruchu. Dla własnego eksperymentu warto poprosić kogoś o nagranie sposobu w jaki biegamy. Czy ból nasila się wraz z upływem czasu, maleje czy pozostaje na stałym poziomie?

Dzień dobry,
Warto udać się do fizjoterapeuty, który wykona wstepne badanie usg i stwierdzi, czy wizyta u lekarza jest konieczna. Może mamy do czynienia z niewyleczonym naderwaniem? A może problem leży w nieprawidłowym ustawianiu stopy podczas biegu? Czy jest płaskostopie? Rekomendowałabym wizytę u fizjoterapeuty.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Rehabilitacja sportowców - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Przyczyn może być bardzo wiele, nie zdiagnozuje się ich przez internet. Polecam udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, by ustalił przyczynę oraz zaproponował optymalne postępowanie. Pozdrawiam!