Mam 30 lat i nie umiem zyc z ludzmi. Mam meza i malutka coreczke [5 mies.] a mimo to jestem przerazl

5 odpowiedzi
Mam 30 lat i nie umiem zyc z ludzmi. Mam meza i malutka coreczke [5 mies.] a mimo to jestem przerazliwie samotna ze az chce mi sie krzyczec. Zawsze mialam ten problem. Jako dziecko nie mialam za duzo kolezanek a z tymi ktore chcialy ze mna sie spotykac unikalam kontaktu. Wynikiem tego jest brak chocby jednej kolezanki czy zwyklej znajomej. Jak mam sie przelamac i poznac kogos? Jak nie przekazac tych chorych zachowan mojej corce? Nie chce zeby ona byla tak samo jak ja nieszczesliwa. Pomocy!!
Wierzę, że to właśnie ten moment kiedy coś może zmienić się w Pani życiu. Pani wołanie o pomoc świadczy o tym, że ma Pani dosyć izolowania się i unikania ludzi. Czuje się Pani samotna i nieszczęśliwa. Pytanie tylko dlaczego przyjęła pani taka postawę już jako dziecko? Co wpłynęło na takie a nie inne Pani wybory? Zachęcam Panią do podjęcia terapii, by wspólnie z psychologiem zacząć zmieniać swoje życie. Służę pomocą. Katarzyna Wojtczak

Witam. Bardzo poruszył mnie Pani list. Wierzę, że chciałaby Pani sobie pomóc. Proszę poszukać psychoterapeuty, który pomoże Pani uporać się z samotnością, unikaniem ludzi i będzie przy Pani w trudnych chwilach. Trzymam kciuki
Dzień dobry! W Pani pytaniu uderzyło mnie to, jak surowo oceniła Pani swoje funkcjonowanie. Jest Pani mężatką, ma Pani dziecko, zatem żyje Pani z ludźmi, tworzy Pani z nimi związki. Rozumiem jednak, że znalazła się Pani teraz w takim momencie życia, w którym poczuła Pani bardzo intensywnie jakiś brak w Pani relacjach. Być może fakt, że niedawno została Pani matką wpłynął na Pani przeżywanie tego, jak Pani wchodzi w związki z ludźmi, jak je buduje i jak je odbiera. Myślę, że kontakt z psychologiem, psychoterapeutą pozwoliłby Pani przyjrzeć się, co jest przeszkodą dla Pani w budowaniu bardziej satysfakcjonujących relacji i podjąć wspólną pracę ku temu. Życzę powodzenia!
Z Pani opisu wydaje się, że potrzebna będzie psychoterapia. Wiadomośc zła: skoro ten wzorzec nie zmienił się przez tyle lat, prawdopodobnie nadal się nie zmieni. trudno jest określić z czego wynika; może być efektem doświadczeń wczesnodziecięcych, a nawet być wzorcem przejętym od któregoś z rodziców. Wiadomość dobra: prawie na pewno jest możliwość zmiany tego w procesie psychoterapii i przeżycie reszty życia w poczuciu bliskości z innymi. Wiadomośc jeszcze lepsza: jeżeli Pani sobie z tym poradzi teraz zarówno Pani dzieci jak i Pani wnuki będą od tego wolne. Zalecałbym znalezienie psychoterapeuty z certyfikatem w swojej okolicy. Pozdrawiam
Dzień dobry. Bardzo dobrze, że napisała Pani na tym portalu. Zrobiła Pani tym samym pierwszy krok w kierunku zmian na lepsze, szukania pomocy. Warto się zastanowić z czego wynikają problemy z zawieraniem i utrzymywaniem relacji z innymi. Przyjrzeć się okresowi Pani dzieciństwa i wczesnej młodości. Proszę dłużej nie czekać i zapisać się na psychoterapię. Powodzenia:)