Mam 30 lat i nie umiem zyc z ludzmi. Mam meza i malutka coreczke [5 mies.] a mimo to jestem przerazliwie samotna ze az chce mi sie krzyczec. Zawsze mialam ten problem. Jako dziecko nie mialam za duzo kolezanek a z tymi ktore chcialy ze mna sie spotykac unikalam kontaktu. Wynikiem tego jest brak chocby jednej kolezanki czy zwyklej znajomej. Jak mam sie przelamac i poznac kogos? Jak nie przekazac tych chorych zachowan mojej corce? Nie chce zeby ona byla tak samo jak ja nieszczesliwa. Pomocy!!
Wierzę, że to właśnie ten moment kiedy coś może zmienić się w Pani życiu. Pani wołanie o pomoc świadczy o tym, że ma Pani dosyć izolowania się i unikania ludzi. Czuje się Pani samotna i nieszczęśliwa. Pytanie tylko dlaczego przyjęła pani taka postawę już jako dziecko? Co wpłynęło na takie a nie inne Pani wybory? Zachęcam Panią do podjęcia terapii, by wspólnie z psychologiem zacząć zmieniać swoje życie. Służę pomocą. Katarzyna Wojtczak

mgr Edyta Olczak-Kaczoń
mgr Edyta Olczak-Kaczoń
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Witam. Bardzo poruszył mnie Pani list. Wierzę, że chciałaby Pani sobie pomóc. Proszę poszukać psychoterapeuty, który pomoże Pani uporać się z samotnością, unikaniem ludzi i będzie przy Pani w trudnych chwilach. Trzymam kciuki

mgr Marta Siennicka
mgr Marta Siennicka
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Poznań
Dzień dobry! W Pani pytaniu uderzyło mnie to, jak surowo oceniła Pani swoje funkcjonowanie. Jest Pani mężatką, ma Pani dziecko, zatem żyje Pani z ludźmi, tworzy Pani z nimi związki. Rozumiem jednak, że znalazła się Pani teraz w takim momencie życia, w którym poczuła Pani bardzo intensywnie jakiś brak w Pani relacjach. Być może fakt, że niedawno została Pani matką wpłynął na Pani przeżywanie tego, jak Pani wchodzi w związki z ludźmi, jak je buduje i jak je odbiera. Myślę, że kontakt z psychologiem, psychoterapeutą pozwoliłby Pani przyjrzeć się, co jest przeszkodą dla Pani w budowaniu bardziej satysfakcjonujących relacji i podjąć wspólną pracę ku temu. Życzę powodzenia!

lek. Waldemar Wojnicz
lek. Waldemar Wojnicz
Terapeuta, Internista, Lekarz rodzinny
Toruń
Z Pani opisu wydaje się, że potrzebna będzie psychoterapia. Wiadomośc zła: skoro ten wzorzec nie zmienił się przez tyle lat, prawdopodobnie nadal się nie zmieni. trudno jest określić z czego wynika; może być efektem doświadczeń wczesnodziecięcych, a nawet być wzorcem przejętym od któregoś z rodziców. Wiadomość dobra: prawie na pewno jest możliwość zmiany tego w procesie psychoterapii i przeżycie reszty życia w poczuciu bliskości z innymi. Wiadomośc jeszcze lepsza: jeżeli Pani sobie z tym poradzi teraz zarówno Pani dzieci jak i Pani wnuki będą od tego wolne. Zalecałbym znalezienie psychoterapeuty z certyfikatem w swojej okolicy. Pozdrawiam

mgr Mariusz Dłużak
mgr Mariusz Dłużak
Terapeuta
Gliwice
Dzień dobry,
Na początku chcę Pani napisać, że doceniam to, że Pani chce o tym porozmawiać, że ma Pani odwagę poproszenia o pomoc. Tym bardziej to doceniam, gdyż domyślam się, że nie jest do dla Pani łatwe. Wymieniła Pani męża i malutką, pięciomiesięczną córeczkę - zakładam, że są to osoby Pani najbliższe i najważniejsza dla Pani. Kiedy czytam Pani słowa "nie chcę przekazać tych zachowań córce ; nie chcę żeby była ona tak samo nieszczęśliwa" - to nasuwa mi się pytanie "Jakie ma Pani najlepsze nadzieje związane z przyszłością córki? Czego Pani dla niej chce?". Bardzo dba Pani o córkę i o jej przyszłość - jednak aby tak się dla niej stało, powinna Pani wcześniej zadbać o siebie. Jedyne co mogę zrobić - to zachęcić Panią do skontaktowania się z profesjonalnym psychoterapeutą i do rozmowy o tym, co dzieje się w Pani życiu. To może być dobry początek, na lepsze życie dla Pani i córki.
Serdecznie pozdrawiam.

Specjaliści w zakresie leczenia: zaburzenia emocjonalne

Andrzej Niemirski

Andrzej Niemirski

Lekarz rodzinny, Internista

Warka

Alicja Kowalska

Alicja Kowalska

Psycholog

Pruszków

Monika Konopczak

Monika Konopczak

Psychiatra, Psychoterapeuta

Wrocław

Małgorzata Danielewicz

Małgorzata Danielewicz

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

Lublin

Monika Bargiel-Dyga

Monika Bargiel-Dyga

Psycholog, Terapeuta

Kraków

Danuta Myłek

Danuta Myłek

Alergolog, Dietetyk, Dermatolog

Warszawa

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 11 pytań dotyczących usługi: zaburzenia emocjonalne

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.