Bylem zakochany ale zawiodłem staralem sie kilka miesięcy i nic z tego kiedy doroslem do calej sytua

7 odpowiedzi
Bylem zakochany ale zawiodłem staralem sie kilka miesięcy i nic z tego kiedy doroslem do calej sytuacji odpuściłem przestalem pisać dzwonin Ona tylko dzwoni jak cos potrzebuję wspomnienia wracają i boli
Dzień dobry. Z opisu wnioskuję, że związek, o którym mowa wiele dla Pana znaczył. Normalnym jest, że w związek, który jest dla nas ważny bardzo się angażujemy zarówno pod względem emocjonalnym/psychicznym jak i fizycznym. Gdy przydarzy nam się rozczarowanie, doznamy zawodu - cierpimy. Doznajemy realnej straty. Wspomnienia powracają i zwłaszcza w pierwszym okresie po doznanym rozczarowaniu mogą być bolesne. Myślę, że rozmowa z zaufaną osobą lub psychologiem mogłaby być bardzo pomocna. Taka bezpieczna, pełna szacunku i akceptacji rozmowa pozwoli zrozumieć własne uczucia, myśli, zachowania jak również reakcje innych osób. Pozwoli na "złapanie dystansu", poszerzenie perspektywy i odzyskanie radości życia. Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Chojnacka

Dzień dobry,
Jeśli wspomnienia Pania bolą,to i tak nic z nimi się nie da zrobić,ponieważ jest to już niemożliwe.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Oberda
Dzień dobry,

Zdrowe, udane relacje pomiędzy ludźmi są wzajemnie, wtedy dają satysfakcję jednej i drugiej osobie. Niestety w całym naszym życiu zdarza się, że nie zawsze tak jest i jest to naturalna kolej rzeczy, abyśmy mogli się rozwijać i nauczyć czegoś o sobie i relacjach. Budując związek z drugą osobą ważna jest świadomość tego z czym wchodzimy w relację, co dajemy i co chcielibyśmy otrzymać, na czym nam zależy.

Wygląda na to, że trudność sprawia Panu postawienie opisywanej osobie granicy w kontakcie ze sobą. Oczywiście kluczową sprawą jest postawienie przed samym sobą pytania czy chce Pan kontaktu z nią. Warto jest więc, zastanowić się również jaka jest przyczyna i powód powracającej chęci podtrzymania kontaktu z osobą z Pana opisu.

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub Rataj
Witam, widzę, że sprawa jest trudna. Polecam skontaktować się ze specjalistą i omówić ten problem podczas wizyty. Pozdrawiam
Doświadczył Pan zawodu miłosnego. Zakończenie relacji, szczególnie gdy jesteśmy zakochani, może być trudne i prowadzić do uczucia żalu i straty. Ważne jest, aby dać sobie przestrzeń na przeżycie i przyjrzenie się tym uczuciom.
Odczuwanie bólu i wspomnień po zakończonej relacji jest naturalne.
Trzeba pozwolić sobie na smutek. Ważne jest, aby dać sobie pozwolenie na odczuwanie bólu i smutku. Pozwolić sobie na płacz i wyrażenie swoich uczuć.
Witam Pana serdecznie. Z tego co Pan pisze wynika, że relacja romantyczna w której Pan był miała dla szczególne znaczenie. W sytuacji odrzucenia to jak najbardziej naturalne, że towarzyszą nam trudne emocje. Ogromnie zachęcam do zaopiekowania się sobą z zaangażowaniem i akceptacją do tego, co Pan teraz czuje. Spotkanie z psychologiem pomogłoby spojrzeć na sytuację z szerszej perspektywy. Zapraszam do kontaktu, Ewa Wojtowicz - psycholog, trener mentalny
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Wygląda na to, że doświadczyłaś nieodwzajemnionej miłości i związanego z nią bólu braku odwzajemnienia uczuć. Radzenie sobie z nieodwzajemnioną miłością może być wyzwaniem i normalne jest odczuwanie szeregu emocji, w tym smutku i frustracji.

Oto kilka sugestii, które mogą pomóc:

- Zrozum, że nie wszystkie romantyczne uczucia są wzajemne. Nie ma nic złego w tym, że czujesz się zraniony, ale spróbuj zaakceptować sytuację i skup się na dalszym rozwoju.

- Dbaj o siebie emocjonalnie i fizycznie. Angażuj się w zajęcia, które przynoszą Ci radość i relaks.

- Porozmawiaj z przyjaciółmi lub rodziną o swoich uczuciach. Dzielenie się emocjami z zaufaną osobą może zapewnić komfort i perspektywę.

- Rozważ wnioski wyciągnięte z tego doświadczenia. Refleksja nad tą sytuacją może pomóc Ci w rozwoju i lepszym zrozumieniu siebie.

- Jeśli związek sprawia ci więcej bólu niż radości, może być konieczne wyznaczenie granic, takich jak ograniczenie kontaktu lub zrobienie sobie przerwy.

- Jeśli ból nie ustępuje lub staje się przytłaczający, rozważ zasięgnięcie porady specjalisty zdrowia psychicznego.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.