Mam 28 lat jestem mężczyzną, dorastałem w pruderyjnym, konserwatywnym domu gdzie seks był tematem ta

5 odpowiedzi
Mam 28 lat jestem mężczyzną, dorastałem w pruderyjnym, konserwatywnym domu gdzie seks był tematem tabu i jakikolwiek przejaw nagości czy seksualności wywoływał u moich rodziców jakby zgorszenie przez to czuję że seks to zło i jakiekolwiek przejawy seksualności, postrzegam seks jako coś bardzo złego,brudnego, grzesznego a zwłaszcza całowanie.Widząc parę na ulicy czuję że to zło że oni grzeszą, robią złe rzeczy, czuję wstręt do par uważam że już samym trzymaniem się za ręce demoralizują innych odkąd byłem nastolatkiem zacząłem tak postrzegać seksualność i tak zostało mi to do dziś, nie zmienia się to, dla mnie w głowie każdy stosunek seksualny jest zły, męczy mnie to od środka mam wewnętrzne konflikty nie chciałbym być istotą seksualną ta sytuacja powoduje u mnie frustracje, jak w tv widzę jakieś oznaki czułości czuję się zażenowany wręcz denerwuje mnie to, chcę być postrzegany jako osoba czysta seksualnie jestem prawiczkiem i mam nadzieję że to zadowala moich rodziców bo jak pisałem z mojej obserwacji ich nastawienie do seksu zwłaszcza ojca jest bardzo negatywnie, i mam w związku z tym pytanie czy moje nastawianie wynika z tego że moi rodzice są tak konserwatywni w sprawach seksu? przecież w Polsce w dużo domach nie mówi się o seksie jest konserwatyzm w tych sprawach a jednak dużo ludzi nie ma takich zahamowań jak ja.
Dzień dobry,
Myślę, że Pańskie zahamowania mogą mieć źródło zaczerpnięte z domu rodzinnego. Każde dziecko uczy się i czerpie wiedzę o świecie od rodziców. To oni poniekąd modelują młodego człowieka oraz zaspokajają jego potrzeby niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Powielamy również schematy, które były stosowane w domu. Tworzymy w ten sposób przekonania na temat otaczającego nas świata.
Pozdrawiam
Maciej Misztal

Dzień dobry .
Dom rodzinny zwykle ma duże znaczenie dla tego , jacy jesteśmy...
Zachęcam do spotkania z psychoterapeutą , by przyjrzeć się problemowi i lepiej zrozumieć siebie .
Życzę powodzenia .Anita Lenartowska Hałoń
Dzień dobry. Sprawa przekonań może mieć wiele przyczyn, jest to skomplikowana kwestia. Zasadne wydaje się jednak pytanie, jakie to ma znaczenie dla Pana w aktualnym życiu? Jeśli to Panu przeszkadza ( a można wnioskować, że przeżywa Pan konflikt związany z pragnieniem nawiązania relacji seksualnej przy jednoczesnym poczuciu zażenowania, czy nawet wstrętu w obliczu pojawienia się takich impulsów), zalecalbym konsultację z psychoterapeutą i zamierzenie się z tym problemem.
Powodzenia
Dzień dobry. Na nasze myślenie, schematy myślowe i przekonania ma wpływ środowisko w którym dorastamy. Może Pan się udać do terapeuty, aby porozmawiać z nim o tych trudnościach i możliwości zrozumienia co jest Pana, a co wywodzi się z środowiska w którym Pan dorastał. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Zgadzam się z innymi terapeutami, że doświadczenia wyniesione z domu rodzinnego mają ogromny, często kluczowy wpływ na nasze późniejsze życie; myśli, przekonania i trudności. Jednak każdy z nas jest inny i też różnie radzimy sobie z naszym dziedzictwem. Ja polecałabym wizytę u psychoterapeuty, który ma również specjalizację z zakresu seksuologii.