Mam 28 lat i mam problem z odczuwaniem emocji, uczuć, stawianiem granic i walczenie o swoje. Jestem

2 odpowiedzi

Mam 28 lat i mam problem z odczuwaniem emocji, uczuć, stawianiem granic i walczenie o swoje. Jestem osobą cichą która chyba całe życie robi tylko tak żeby przypodobać się innym, jakieś tam swoje marzenia miałem ale wystarczyło że w domu powiedzieli że nie i już rezygnowałem z tego. Studia wybrane przypadkowe, przypadkowa praca, ten taki brak wglądu w siebie,odczuwania emocji, takiej pustki i braku jakichkolwiek planów, marzeń i potężny lęk przed ujawnieniem w domu że np teraz chciałbym zrezygnować ze swojej pracy bo chciałbym pomieszkać poza domem, i z drugiej strony brak jakichkolwiek planów pomysłów do tego co chciałbym robić innego w życiu i strach przed krytyką rodziców powoduje, że od 3 lat tkwię w miejscu porażony potężnym lekiem, pustka emocjonalną, która nie pozwala nic planować. W najbliższym czasie muszą podjąć ważną decyzję ale ze strachu przed podjęciem decyzji i reakcja rodziców milczę i tak milczę już długo nawet jak chodzi o inne sprawy.
Proszę o rady w jaki sposób wziąć swoje życie w ręce pomimo posiadania 28 lat.
Praca własna w gabinecie psychoterapeuty powinna pomóc. Jednak czy jest to łatwe? Nie, ponieważ zadając pytania możemy uzyskać odpowiedzi, których nie chcemy słyszeć. Wszystko zależy od gotowości i chęci do zmiany.
Zachęcam do skorzystania. z takiego rodzaju wsparcia w miejscu zamieszkania. Pozdrawiam

Częsta krytyka potrafi skutecznie zagłuszyć głos własnej intuicji. Warto jednak zacząć wsłuchiwać się w jej głos, nawet jeśli na początku nic nie słychać. Praca z psychoterapeutą może inspirować, dodawać odwagi, by odkrywać i poznawać siebie - swoje talenty i marzenia. Istnieje teraz wiele możliwości terapii w gabinetach stacjonarnych oraz online. Może Pan zaufać swojej intuicji. Zrobił Pan już pierwszy krok pisząc ten tekst. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.