Mam 27lat mam problem z nawiązaniem i utrzymaniem relacji z ludźmi. Jestem trochę samotny, nie mam z

3 odpowiedzi
Mam 27lat mam problem z nawiązaniem i utrzymaniem relacji z ludźmi. Jestem trochę samotny, nie mam znajomych ani przyjaciół z którymi mógłbym spędzać czas. Czy przyczyną może być dzieciństwo? Nie miałem praktycznie żadnej relacji z najbliższymi, i ogólnie dzieciństwo nie było zbyt przyjemne. Czy da się jakoś to zmienić? Jak sobie z tym poradzić? Pozdrawiam
Dzieciństwo może mieć znaczący wpływ na to jak w obecnym życiu kształtujemy nasze relacje i jakie otoczenie wybieramy. Da się temu dokładniej przyjrzeć i zastanowić nad oczekiwaną zmianą, jednak nie jest to szybki proces dlatego zalecam psychoterapię indywidualną lub grupową (która umożliwi wgląd w to jak wchodzimy i jesteśmy odbierani w relacjach..

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie,
zastanawiam się czy trudności w nawiązaniu relacji i podtrzymaniu trwają od zawsze kiedy Pan pamięta ? czy był jakiś moment zwrotny/krytyczny, kiedy relacje zaczęły się zmieniać i stawać się niezadawalające ? Z drugiej strony prawdą jest, że nasze umiejętności kształtują się w dzieciństwie, może to schemat rodzinny, trudności szkolne, przemoc rówieśnicza, etc ? Wiele czynników może mieć wpływ na trudności relacyjne. Warto zasięgnąć wiedzy psychologa, bądź pracy terapeutycznej z psychoterapeutą, aby bliżej przyjrzeć się sytuacji. Zachęcam do skorzystania z takiej możliwości.
Pozdrawiam,
Agata Jóźwik
Dzień dobry, biorąc pod uwagę zgłaszane przez Pana trudności myślę, że warto byłoby się przyjrzeć z pogłębioną refleksją na różne obszary. Trudno o jednoznaczną odpowiedź. W kwestiach relacji zazwyczaj mamy do czynienia ze złożonym charakterem przyczyn. Najważniejsze to spróbować podjąć wysiłek w celu poprawienia jakości życia. Pozdrawiam serdecznie Natalia Miszczyszyn

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.