Mam 25 lat i od juz prawie roku zmagam się z wieloma dolegliwościami które nie ukłdają się w żaden s

11 odpowiedzi
Mam 25 lat i od juz prawie roku zmagam się z wieloma dolegliwościami które nie ukłdają się w żaden spójny obraz.
Najpierw pojawił się ból kolan, który leczony był kwasem hilauronowym, fizykoterpaią i sumiennie wykonywanymi ćwiczeniami pod okiem rehabilitanta- bez większych efektów. Ok trzy miesiące temu doszło do tego drętwienie i mrowienie lewej nogi i kolejno- drętwienie i mrowienie palców obu rąk, bóle łokci i dłoni, kłucie pod obojczykami i bóle dolnego odcinka kręgosłupa. Drętwienia nasilają się przy leżeniu na danym boku. Na ten moment nie ma dnia już bez tych dolegliwości i zupełnie tracę nadzieję że cokolwiek się zmieni
Od strony neurologicznej, kardiologicznej i reumatologicznej nic mi się zdaje nie dolegać (był robiony MRI szyi, stawów K-B, głowy, przewodnictwo nerwowe, USG kolan /wykazało tylko chondromelację II st/ i łokci /anatomiczną słonność do rozwinięcia zespołu rowka nerwu., parametry krwi w porządku). Gdzie można udać sie dalej, co robić?
Opisane dolegliwości mogą pochodzić z napięć w systemie mięśniowo-powieziowym i tutaj należałoby znaleźć terapeutę pracującego globalnie z ciałem najlepiej metoda Stecco. Same ćwiczenia nic tutaj nie zmienia. Potrzeba konkretnej terapii. Problem może leżeć również w zaburzeniach trzewnych, metabolicznych lub sfery psychiki. Dobry fizjoterapeuta lub osteopata po obszernym wywiadzie i współpracy z innymi specjalistami powinien sobie poradzić. Zapraszam do gabinetu.

Badania hormonalne - z zapytania nie można wywnioskować płci.
Jonogram - z badań krwi ( jeżeli nie było ) plus badania ogólne moczu.
Nawodnienie organizmu - przyjmowane leki diuretyczne?
Proponuje rozszerzyć jeszcze diagnostykę o w/w badania. Potrzebny jest także dużo szerszy wywiad.
Witam,
Proponuję poszerzyć diagnostykę o test na Boleriozę.
Pozdrawiam
Wygląda na to że dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami napięć systemu miesniowo powieziowego. Dobry fizjoterapeuta powinien sobie poradzić z tego typu dolegliwościami.
Polecam wizytę osteopatyczną, Pani/Pana objawy wydają sie być książkowe. Jednak w trakcie moze sie okazac niezbedna dalsza diagnostyka różnicowa.
Bóle, które Pan opisuje mogą wynikać z sympatykotonii (nadmierne pobudzenie układu sympatycznego) lub wynikają z zaburzenia pracy łańcuchów synkinetycznych (przyczyna może być w innym miejscu niż występuje ból). Wymagana diagnostyka u dobrego terapeuty manulnego, który potrafi wyciszyć układ sympatyczny. Polecam terapeutów metody dra Składowskiego.
Witam
Najlepsza byłaby dokładna diagnostyka u fizjoterapeuty/terapeuty powieściowego. Opisane dolegliwości mogą pochodzić z napięć i ognisk zastoju w układzie mięśniowo-powieziowym. Być może potrzebny będzie tez RM odcinka lędźwiowego kręgosłupa ale dokładniejsze informacje udzieli profesjonalny fizjoterapeuta.
Zapraszam do mnie :)
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda
Idąc za szanownym Kolegą z Łodzi proponuję również /2 -etapowego/ testu na boreliozę, a jak nic nie wyjdzie to trzeba drążyć pozostałe warianty diagnostyczno-lecznicze. Pozdrawiam
Uważam że opisane objawy mają charakter ogólnoustrojowy i nie wynikają z systemu mięśniowo powięziowego. Najbardziej tu pasuje choroba reumatyczna, dlatego że bóle dotyczą kilku stawów na raz i to że czynnik reumatyczny nie jest podwyższony nie oznacza że nie jest to jednak to, tak samo badananie EMG jeśli wychodzi negatywne to nie znaczy że nie ma cieśni czy zespołu rowka. Niestety te badania często dają wyniki fałszywie pozytwne jak i fałszywie negatywne. Na co dzień się z tym spotykam. Te informacje to i tak bardzo mało wiadomości, pytanie czy występuje szytwność poranna, problemy z oczami (zapalenie spojówek, tęczówki), czy choroby reumatyczne w rodzinie itp.? Problem wygląda na szerszy niż tylko fizjoterapeutyczny. W takich sytuacjach zwykle polecam dobrego reumatologa Ewa Matyska Piekarska naprawdę świetny diagnosta i lekarz.
Zgodzę się z Jarosławem Komosa- problem wydaje się szerszy. Trzeba znaleźć dobrego lekarza internistę na start, który jeszcze raz zrobi wywiad i przeanalizuje dotychczasowe wyniki badań oraz ewentualnie pokieruje na inne badania lub powtórzenie wcześniej już wykonanych. Jednak warto pójść niezależnie do dobrego osteopaty lub fizjoterapeuty, który oceni sytuację swoim okiem. Problem jest zazwyczaj złożony. Lekarz zwraca uwagę na inne rzeczy niż osteopata czy fizjoterapeuta, więc patrząc z jednej perspektywy mamy niepełny obraz tego, co się dzieje. W takich jak ten przypadkach dobra jest niezależna ocena lekarska i osteopatyczna. Próba terapii osteopatycznej i efekty terapii są cenną wskazówką diagnostyczną niezależnie od tego czy następuje poprawa po leczeniu czy nie. Pozdrawiam.
Uważam, że powinna Pani skorzystać z pomocy całego zespołu terapeutycznego. Doświadczony fizjoterapeuta lub osteopata oraz reumatolog lub dobry internista. Powinna Pani poszerzyć diagnostykę w kierunku zaburzeń reumatoidalnych, hormonalnych oraz skorzystać z usług terapeuty, który zbierze całościowy wywiad i przeprowadzi badanie.