Mam 23 lata, ważę w tym momencie ok. 80 kg. Od jakiś 6 lat tyję i tyję, nie wiem jak mam sobie porad

8 odpowiedzi
Mam 23 lata, ważę w tym momencie ok. 80 kg. Od jakiś 6 lat tyję i tyję, nie wiem jak mam sobie poradzić, moja samoocena spada. Nigdy nie byłam u dietetyka, ale coraz bardziej się upewniam że zostaje mi tylko to. Więc piszę by dowiedzieć się na czym konkretnie polegała by wizyta u pani?
W takim wypadku wizyta u dietetyka jest najlepszym rozwiązaniem. Przeanalizujemy Pani nawyki żywieniowe i znajdziemy błędy, które są przyczyną tycia. Sprawdzimy skład ciała przy pomocy analizatora i ułożymy dla Pani plan żywieniowy, uwzględniając preferencje i styl życia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,

Na wstępie pragnę Panią zapewnić, że wizyta u dietetyka to nic strasznego. Na pierwszym spotkaniu koncentruję się przede wszystkim na jak najlepszym poznaniu Pani dotychczasowych nawyków żywieniowych i stylu życia oraz preferencji, przeprowadzam w związku z tym szczegółową analizę ankiety i dzienniczka żywieniowego, a także składu masy ciała. Na tej podstawie przygotowuję indywidualne zalecenia żywieniowe i ewentualnie jadłospis.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam Panią,
Narzuca mi się pytanie,kiedy ostatnio robiła Pani sobie badania krwi.Morfologia,poziom cukru i cholesterol oraz bardzo ważne poziom hormonów tarczycy? Zanim uda się Pani do dietetyka powinna Pani wykonać te badania, są pomocne w układaniu diety.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, Wizyta w gabinecie dietetycznym polega na sprawdzeniu Pani obecnego sposobu żywienia: jak często jada Pani posiłki, jakiej jakości, czy pomiędzy nimi pojawiają się przekąski, ile napojów Pani pije w ciągu dnia, itp. Wywiad żywieniowy o którym mowa, plus wyniki morfologii krwi pomogą znaleźć źródło problemu i skutecznie je rozwiązać. Przygotowanie indywidualnej diety lub konsultacja dietetyczna ze wskazówkami żywieniowymi byłyby kolejnym etapem tej kuracji. Zapraszamy na wizytę lub do kontaktu online. Pozdrawiam serdecznie

Wizyta u dietetyka to zdecydowanie dobra rozwiązanie. Czasem sami nie jesteśmy w stanie sobie pomóc. Pierwsza wizyta polega na diagnostyce - analizie składu ciała a także na wywiadzie żywieniowym aby poznać wszystkie te dobre i złe nawyki które na przestrzeni lat stały się naszą codziennością. dopiero wtedy możemy dobrać odpowiednie metody aby ułożyć skuteczną diete

Wizyta u dietetyka może być w tym wypadku kluczowa. Warto zastanowić się czy tycie wiąże się z nieprawidłowymi nawykami czy też nieprawidłowościami w badaniach krwi.
Koniecznie przez wizytą u dietetyka powinno wykonać się następujące badania: morfologię krwi
glukozę we krwi na czczo,
TSH,
lipidogram,
wskaźniki wątrobowe,
kwas moczowy.
Jeśli wystąpią odchylenia w TSH i glukozie we krwi na czczo, warto rozszerzyć diagnostykę i wykonać dodatkowo Ft3, Ft4, przeciwciała przeciwko tarczycy oraz test doustny tolerancji glukozy razem z oznaczeniami insuliny.

Pozdrawiam :)

Dzień dobry, przy opisywanych problemach niezbędne jest wykonanie kompletu badań przed wizytą u dietetyka. Osobiście radziłabym wizytę u psychodietetyka, ponieważ oprócz przeanalizowania wszystkich czynników jak podczas wizyty u dietetyka, dogłębnie przyjrzy się nawykom żywieniowym, źródłom problemów, ewentualnym zaburzeniom odżywiania oraz poradzi najbardziej optymalne rozwiązanie.
Zapraszam do kontaktu i proszę się nie obawiać wizyty. Nikt nie będzie oceniał, jesteśmy po to, żeby pomóc i zmotywować w walce nadmierną masą ciała. Jeśli jednak wstyd jest bardzo duży, specjaliści (na przykład ja) mogą dojechać do miejsca zamieszkania pacjenta.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do wizyty we Wrocławiu i okolicach.

Dzień dobry, proszę nie traktować wizyty u dietetyka jako ostateczności. Nie jesteśmy w stanie radzić sobie z każdym problemem i znać się na wszystkim. Wizyta u dietetyka na pewno przyniesie wiele dobrego, zaczynając od edukacji żywieniowej, kończąc na redukcji masy ciała. Jeśli pojawiają się problemy z samooceną, zachęcam do konsultacji ze specjalistą psychodietetyki. Podczas współpracy specjalista dokona szczegółowej analizy problemów oraz dobierze skuteczne narzędzia, które pozwolą na redukcję masy ciała i dobre samopoczucie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Eksperci

Karolina Fujarska (Bogdziewicz)

Karolina Fujarska (Bogdziewicz)

Dietetyk

Czaplinek

Iwona Koźlicka

Iwona Koźlicka

Dietetyk

Poznań

Karolina Jaworska

Karolina Jaworska

Dietetyk

Warszawa

Paulina Górska

Paulina Górska

Dietetyk

Rzeszów

Katarzyna Ring-Andrzejczuk

Katarzyna Ring-Andrzejczuk

Dietetyk

Grodzisk Mazowiecki

Grażyna Piliszko

Grażyna Piliszko

Dietetyk

Rzeszów

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 14 pytań dotyczących usługi: nadwaga

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.