Mam 23 lata, ważę w tym momencie ok. 80 kg. Od jakiś 6 lat tyję i tyję, nie wiem jak mam sobie porad

16 odpowiedzi
Mam 23 lata, ważę w tym momencie ok. 80 kg. Od jakiś 6 lat tyję i tyję, nie wiem jak mam sobie poradzić, moja samoocena spada. Nigdy nie byłam u dietetyka, ale coraz bardziej się upewniam że zostaje mi tylko to. Więc piszę by dowiedzieć się na czym konkretnie polegała by wizyta u pani?
W takim wypadku wizyta u dietetyka jest najlepszym rozwiązaniem. Przeanalizujemy Pani nawyki żywieniowe i znajdziemy błędy, które są przyczyną tycia. Sprawdzimy skład ciała przy pomocy analizatora i ułożymy dla Pani plan żywieniowy, uwzględniając preferencje i styl życia.

Dzień dobry,

Na wstępie pragnę Panią zapewnić, że wizyta u dietetyka to nic strasznego. Na pierwszym spotkaniu koncentruję się przede wszystkim na jak najlepszym poznaniu Pani dotychczasowych nawyków żywieniowych i stylu życia oraz preferencji, przeprowadzam w związku z tym szczegółową analizę ankiety i dzienniczka żywieniowego, a także składu masy ciała. Na tej podstawie przygotowuję indywidualne zalecenia żywieniowe i ewentualnie jadłospis.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panią,
Narzuca mi się pytanie,kiedy ostatnio robiła Pani sobie badania krwi.Morfologia,poziom cukru i cholesterol oraz bardzo ważne poziom hormonów tarczycy? Zanim uda się Pani do dietetyka powinna Pani wykonać te badania, są pomocne w układaniu diety.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, Wizyta w gabinecie dietetycznym polega na sprawdzeniu Pani obecnego sposobu żywienia: jak często jada Pani posiłki, jakiej jakości, czy pomiędzy nimi pojawiają się przekąski, ile napojów Pani pije w ciągu dnia, itp. Wywiad żywieniowy o którym mowa, plus wyniki morfologii krwi pomogą znaleźć źródło problemu i skutecznie je rozwiązać. Przygotowanie indywidualnej diety lub konsultacja dietetyczna ze wskazówkami żywieniowymi byłyby kolejnym etapem tej kuracji. Zapraszamy na wizytę lub do kontaktu online. Pozdrawiam serdecznie
Wizyta u dietetyka to zdecydowanie dobra rozwiązanie. Czasem sami nie jesteśmy w stanie sobie pomóc. Pierwsza wizyta polega na diagnostyce - analizie składu ciała a także na wywiadzie żywieniowym aby poznać wszystkie te dobre i złe nawyki które na przestrzeni lat stały się naszą codziennością. dopiero wtedy możemy dobrać odpowiednie metody aby ułożyć skuteczną diete
Wizyta u dietetyka może być w tym wypadku kluczowa. Warto zastanowić się czy tycie wiąże się z nieprawidłowymi nawykami czy też nieprawidłowościami w badaniach krwi.
Koniecznie przez wizytą u dietetyka powinno wykonać się następujące badania: morfologię krwi
glukozę we krwi na czczo,
TSH,
lipidogram,
wskaźniki wątrobowe,
kwas moczowy.
Jeśli wystąpią odchylenia w TSH i glukozie we krwi na czczo, warto rozszerzyć diagnostykę i wykonać dodatkowo Ft3, Ft4, przeciwciała przeciwko tarczycy oraz test doustny tolerancji glukozy razem z oznaczeniami insuliny.

Pozdrawiam :)
Dzień dobry, przy opisywanych problemach niezbędne jest wykonanie kompletu badań przed wizytą u dietetyka. Osobiście radziłabym wizytę u psychodietetyka, ponieważ oprócz przeanalizowania wszystkich czynników jak podczas wizyty u dietetyka, dogłębnie przyjrzy się nawykom żywieniowym, źródłom problemów, ewentualnym zaburzeniom odżywiania oraz poradzi najbardziej optymalne rozwiązanie.
Zapraszam do kontaktu i proszę się nie obawiać wizyty. Nikt nie będzie oceniał, jesteśmy po to, żeby pomóc i zmotywować w walce nadmierną masą ciała. Jeśli jednak wstyd jest bardzo duży, specjaliści (na przykład ja) mogą dojechać do miejsca zamieszkania pacjenta.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do wizyty we Wrocławiu i okolicach.
Dzień dobry, proszę nie traktować wizyty u dietetyka jako ostateczności. Nie jesteśmy w stanie radzić sobie z każdym problemem i znać się na wszystkim. Wizyta u dietetyka na pewno przyniesie wiele dobrego, zaczynając od edukacji żywieniowej, kończąc na redukcji masy ciała. Jeśli pojawiają się problemy z samooceną, zachęcam do konsultacji ze specjalistą psychodietetyki. Podczas współpracy specjalista dokona szczegółowej analizy problemów oraz dobierze skuteczne narzędzia, które pozwolą na redukcję masy ciała i dobre samopoczucie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Najpierw sprawdziłabym Pani wyniki badań - przede wszystkim krwi i moczu. Przeprowadziłybyśmy szczegółowy wywiad dotyczący Pani dotychczasowego sposobu odżywiania, chorób współistniejących. Poszukałybyśmy wspólnie przyczyny problemu. Następnie prawdopodobnie zaleciłabym dietę lub stosowanie indywidualnego planu żywieniowego uwzględniającego edukację żywieniową, w celu - nie tylko redukcji masy ciała - ale również nauki zdrowego stylu życia. Z pewnością proszę się nie stresować taką wizytą! Dla Pani komfortu mogę zaproponować konsultację online. Zapraszam.
Witam Panią! To co chciałabym przekazać Pani w pierwszej kolejności to informację że każda wizyta u profesjonalnego specjalisty przebiega w ciepłej i serdecznej atmosferze. Każde spotkanie objęte jest także tajemnicą lekarską, czyli wszystko to czym Pani się dzieli na wizycie pozostaje "w gabinecie". Ja zachęcam do wizyty u psychodietetyka, po to by specjalista mógł z Panią porozmawiać i poszukać tych obszarów które wymagają pomocy. Rozmowa może dotyczyć tego co, jak, w jakich ilościach i kiedy Pani zjada, ponadto tego jak się Pani aktualnie czuje, co jest obecnie dla Pani trudne. Warto wcześniej zapytać wybranego specjalistę jakie warto przed wizytą wykonać badania. Wtedy będzie też można ocenić ogólny stan Pani zdrowia. By zmniejszyć swój lęk i dyskomfort warto poczytać opinie i wybrać osobę która budzi Pani zaufanie. Pozdrawiam i zapraszam.
Dzień dobry. Najpierw wypełnia Pani wywiad żywieniowy, a przez 3 dni - dzienniczek żywieniowy oraz treningowy. Warto też zrobić badania (piszę, które warto wykonać). Pierwsza wizyta polega na tym, że na spotkaniu (osobistym lub poprzez video) omawiamy dzienniczki oraz wywiad. Następnie opracowuję indywidualny jadłospis, zalecenia i inne fajne pliki (takie jak pielęgnacja ciała podczas odchudzania, zalecana aktywność fizyczna, w tym plan treningowy itp.). Jest co czytać, ponieważ dostarczam dużo wiedzy :) Opieka dietetyka nie jest taka straszna. Polecam, zwłaszcza gdy Pani nie daje sobie rady sama.
Dzień dobry, Pierwsza wizyta polega na przeprowadzeniu analizy składu ciała i jej szczegółowemu omówieniu. Następnie przeprowadzony zostaje wywiad chorobowy oraz żywieniowy, aby dokładnie ocenić jakie błędy się pojawiają i jak je można zmienić. Bardzo ważne dla mnie jest to, aby na pierwszej wizycie mieć ze sobą aktualne podstawowe badania. Dla mnie jest to niezwykle istotne.
Dzień dobry, serdecznie zapraszam na konsultację. Być może są to przyczyny jedzenia emocjonalnego, którego można się pozbyć. Na konsultacji omawiamy problem od samego początku i pracujemy razem zostając w stałym kontakcie.
Pozdrawiam
Katarzyna Sobolewska
Dzień dobry, wizyta u dietetyka jest przynajmniej dwuetapowa. Na pierwszej wizycie analizujemy zwyczaje żywieniowe, styl życia, stan zdrowia oraz badamy skład ciała na analizatorze. Określamy BMI oraz ilośc tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w organizmie. Po dokładnym wywiadzie zdrowotnym i zbadaniu parametrów ciała jesteśmy gotowi podpowiedzieć co zmienić, w diecie, w stylu życia, w nawykach, ustalić cele, tak aby zrobić krok w kierunku upragnionej sylwetki. Czasem wystarczy kilka modyfikacji i kilogramy lecą w dół. Dietetyk przygotuje jadłospis i/lub wskazówki żywieniowe. Zapewne też poinformuje czego jeść Pani nie powinna. Te detale są indywidualnie ustalane i dla każdego inne bo mają związek ze stanem zdrowia, masą ciała, ilością tkanki tłuszczowej w ciele i wieloma innymi czynnikami. Na kolejnej wizycie badamy progres - co się zmieniło w składzie ciała. Proszę się nie bać. Dietetycy są bardzo empatyczni i sympatyczni. Powinni być pierwszym frontem dla pacjentów a nie osteteczną koniecznością. Zapraszam do siebie na wizytę - przekona się Pani;)
Na początek krótka rozmowa. Może być telefoniczna bądź przez wiadomość. Proszę o wypełnienie formularza następnie analizuję go przedstawiam plan działania i ruszamy z współpracą. Moi pacjenci zrzucają nawet 3 kg w ciągu dwóch tygodni natomiast wszystko zależy od indywidualności oraz zaangażowania.
Dzień dobry. Wizyta u dietetyka opiera się o wywiad zdrowotny (aby poznać stan zdrowia pacjenta) i żywieniowy (aby poznać zwyczaje żywieniowe pacjenta) oraz analizę składu ciała. Dietetyk koryguje razem z pacjentem ewentualne błędy żywieniowe pod aktualny stan zdrowia pacjenta. Daje wskazówki oraz układa indywidualny jadłospis pod stan zdrowia pacjenta. Na kolejnej wizycie analizuje się progres jaki został wykonany.

Zapraszam serdecznie do siebie na konsultacje. Podchodzę z dużym zaangażowaniem oraz indywidualnie do każdego pacjenta. Wsparcie oraz stały kontakt na całym etapie współpracy. Pozdrawiam.