Mam 23 lata, odkąd pamietam całe życie sie odchudzam, chudnę i tyje na zmianę. Ostatnio mam duże pro

5 odpowiedzi
Mam 23 lata, odkąd pamietam całe życie sie odchudzam, chudnę i tyje na zmianę. Ostatnio mam duże problemy z jedzeniem, są dni kiedy potrafię cały dzień jeść bez przerwy, ciagle sięgać po coś co mam pod ręka albo isc 5 razy do sklepu po coś do jedzenia mimo ze nie jestem głodna. Przestaje jeść w momencie kiedy mój żołądek nie moze juz wytrzymać, brzuch jest milion razy wiekszy, obchany i chce mi sie wymiotować, czasem z przejedzenia nie moge sie podnieść, ale jadalnym dalej. Następne dwa dni potrafię nic nie zjeść bo mam tak potężne wyrzuty sumienia. Biegam codziennie po 10 km i prowadzę aktywny styl życia. Ale nadal nie chudnę, flustruje sie tym i głodze sie całymi dniami, w końcu nie wytrzymuje i jak zaczynam jeść to znów nie moge przestać. Doszłam do momentu kiedy zaczelam brać tabletki przeczyszczające i próbowałam wymiotować po takim obżarstwie. Zaczynam bać sie jedzenia, boje sie ze jak zacznę jeść to nie bede mogła przestać, wiec po prostu nie zaczynam i tak potrafię pare dni. Nie wiem do jakiego specjalisty sie zgłosić i unormować swoje życie. Męczę sie strasznie bo jedzenie rządzi moim życiem, cały czas o tym myśle i nie moge przestać. Chciałabym zeby ktos mi pomógł rozwiązać mój problem bo sama juz sobie z tym nie radzę, do jakiego specjalisty mam sie zgłosić?
Proponowałabym konsultację i dlugoterminową współpracę z dietetykiem lub psychodietetykiem. To pomoże popracować nad prawidłowym żywieniem oraz nad postawami wobec niego i nawykami z tym związanymi.
Proszę także rozważyć konsultację psychoterapeutyczną. Może ona pomóc m.in. w rozpoznaniu psychologicznych przyczyn problemów, utrzymaniu motywacji, pracy nad lękiem itp.
Na pewno proszę nie odpuszczać chęci uporządkowania tej sfery swojego życia. Wokół jedzenia, a co za tym idzie również własnego ciała potrafimy w ciągu życia nabudować wiele problemów. A chodzi o to żeby dobrze żyć.

Dzieñ dobry. Proponowałabym udać sie do specjalisty (psychiatry/ psychoterapeuty), który zajmuje się zaburzeniami jedzenia.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Sugerowałbym kontakt nie z jednym, lecz z dwoma specjalistami. Pierwszym w kolejności umawiania, powinien być lekarz, najlepiej psychiatra. Proponuję aby drugim był psychoterapeuta, najlepiej specjalizujący się w zaburzeniach jedzenia.
Pozdrawiam, życzę powodzenia.
Dzień dobry, sytuacja przez Panią opisana jest powodowana przez jakiś problem wewnętrzny. To on przyczyna się do tego, że czasami sięga Pani w nadmiarze po jedzenie. Gorąco namawiam Panią do konsultacji psychoterapeutycznej. Czasami bywa tak, że wewnętrzne przyjrzenie się sobie, już po paru spotkaniach pozwala na przejęcie kontroli nad swoim życiem i zapanowaniem nad tego typu problemem. Pozdrawiam Małgorzata Trawińska
Witam, weszła Pani w typową huśtawkę emocjonalno-insulinową. Samodzielnie albo "z doskoku" trudno sobie z nią poradzić, nie mówiąc już o powrocie do równowagi i stabilizacji emocjonalno-żywieniowej. Zapewne zauważyła Pani, że "jest gorzej niż było". Wraz z czasem problem narasta.... Sugestie przyjęcie pomocy są jak najbardziej słuszne. Życzę szybkiego uporania się z problemami. Z pozdrowieniami. AdamM