Mam 20 lat i leczę się psychiatrycznie od 14 roku życia na schizofrenie paranoidalna obecnie biorę l

4 odpowiedzi
Mam 20 lat i leczę się psychiatrycznie od 14 roku życia na schizofrenie paranoidalna obecnie biorę lek ketler 400mg dziennie , ostatnio tez bisocard na nadciśnienie 2,5mg rano do tego mam od 4-5 roku życia nieżyt nosa całoroczny otuz mam przeczucie ze nie długo umrę na udar ,zawał albo z żalu .... boje się całymi dniami ze umrę !!! Boje się wieczorami ze nie dożyje poranka ... stale widzę u siebie nowe choroby przypisuje objawy do tego co mi dolega i tak właśnie wynajduje u siebie nowe śmiertelne zagrożenia do tego jestem mega zmęczona nie mam na nic siły czuje się poważnie chora ! Czy to objawy schizofrenii ? Czy to jakaś kolejna choroba psychiczna ?? Jeśli to nerwica co robić ? Nie stać mnie na psychoterapię indywidualna gdyż żyje z małej renty i po opłaceniu wynajmu ledwo starcza na życie jak sobie pomoc ?
Witam, konieczna wizyta u psychiatry z osobistym badaniem. Dość często przy schizofrenii zdarzają się inne problemy np. depresja, fobia społeczna, zaburzenia lękowe. Konieczna strategia leczenia. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Schizofrenia jest choroba o wielu twarzach. Jej obraz kliniczny jest bardzo rożny. Warto o wszystkich nowych objawach informować lekarza prowadzącego. W/w objawy mogą sugerować zaostrzenie podstawowego procesu chorobowego o charakterze depresyjnym. Należy w takiej sytuacji zmodyfikować leczenie.
Leczenie schizofrenii paranoidalnej jest procesem żmudnym i długotrwałym. Ale najczęściej owocnym. O tym co jest przyczyną opisanych objawów może wypowiedzieć się jedynie lekarz po zbadaniu pacjenta. Czy nie może Pani jego(jej) zapytać o to? W leczeniu istotne są leki ale i zaufanie do lekarza! Jeśli nie ma Pani zaufania do leczącego(cej) to może warto zmienić lekarza? Nie jest to tak, że każdy lekarz może pomóc wszystkim pacjentom ani nie każdy człowiek uzyska pomoc każdego lekarza. Ważne są relacje z leczącym. Pani lekarz może być wspaniałym, mądrym człowiekiem ale, być może, z jakichś, prawdopodobnie nieuświadomionych, powodów coś Pani uniemożliwia pełny z nim(nią) kontakt. Jeśli tak jest warto rozglądnąć się za innym lekarzem!
Jeśli leczy się Pani w Poradni Zdrowia Psychicznego (PZP) to proszę porozmawiać o swoich dolegliwościach z lekarzem prowadzącym. Może trzeba zmienić lek, może są to objawy depresyjne w przebiegu schizofrenii, może inne itd. (nie jestem w stanie bezsprzecznie stwierdzić tego bez zbadania Pani). W poradniach również pracują psychologowie/ psychoterapeuci. Można tam także skorzystać z leczenia psychoterapeutycznego.

Eksperci

Michał Skalski

Michał Skalski

Psychiatra

Warszawa

umów wizytę
Matija Mitrić

Matija Mitrić

Psychiatra

Warszawa

Katarzyna Kurowska

Katarzyna Kurowska

Psychiatra

Warszawa

Maja Czepiel

Maja Czepiel

Psychiatra

Warszawa

Anna Sutkowska-Jurczyk

Anna Sutkowska-Jurczyk

Psycholog

Katowice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 53 pytań dotyczących usługi: schizofrenia
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.