Mam 2,5 letnia córeczkę która w niektórych wyrazach daje język między zęby ale również są wyrazy któ

5 odpowiedzi
Mam 2,5 letnia córeczkę która w niektórych wyrazach daje język między zęby ale również są wyrazy które wypowiada dobrze. Czy powinnam się udać z córką do logopedy????
Szanowna Pani,
To co zauważyła Pani u swojej córeczki to najprawdopodobniej wymowa międzyzębowa, która niestety może się utrwalić. Przede wszystkim należy zdiagnozować przyczynę wysuwania języka między zęby. Pani córeczka ma 2,5 roku, zatem jest to idealny moment by udać się do logopedy w celu szczegółowej diagnozy i uzyskania zaleceń. W tym wieku rozwój mowy jest bardzo intensywny, dlatego wczesne podjęcie działań będzie najbardziej efektywne.

Dzień dobry!
Koniecznie należy udać się z córką do logopedy. Wymowa "interdentalna" może wskazywać na niskie napięcie mięśniowe języka, słabą pionizację i inne. Im wcześniej rozpoczniecie ćwiczyć, tym szybciej zapobiegnie Pani poważniejszym wadom, wymówieniowym.
Koniecznie należy to skonsultować z logopedą. Wymowa międzyzębowa wymaga terapii pod okien fachowca. Oczywiście wszystko jest do wyprowadzenia.
Dzień dobry, co można dodać ważnego. Informacja istotna,że jest to wadliwe ułożenie języka w trakcie realizacji artykulacyjnej i nie minie jak inne problemy z tzw. niezakończonym rozwojem mowy bez pracy nad motoryką buzi.
Konieczna jest konsultacja neurologopedy z dużym doświadczeniem w tego rodzaju wadach. Czasami, jedno źle dobrane ćwiczenie, może pogłębić problem.Potrzebna jest szczegółowa ocena budowy i sprawności aparatu mownego.Zalecany szczególnie specjalista od zaburzeń motorycznych.Pozdrawiam. Beata Zachtej-neurologopeda, specjalista zaburzeń motorycznych.