Łuszczyca i dieta

11 odpowiedzi
Witam, dermatolodzy podejrzewają łuszczyce. Czy dieta pomoże w tej sytuacji?
Witam, dieta jest jednym z istotnych elementów w walce z łuszczycą

Witam Serdecznie

Jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym więc oczywiście, że odpowiednie żywienie pomoże w przebiegu tej choroby. Pozdrawiam i zapraszam na konsultacje.
Dzień dobry, prowadzę pacjentów z łuszczycą i mają bardzo dobre efekty po wprowadzeniu zmian żywieniowych. Proszę o kontakt telefoniczny z Ośrodkiem Dietetyki, ul. Śniadeckich 16. Maria Przyborowska-Sapek
Witam, Tak dieta jest tutaj kluczowa - protokół autoimmunologiczny. Łuszczyca nie jest chorobą skóry, więc stosowanie czegokolwiek zewnętrznie nie pomoże. Można zaobserwować, że zmiany się cofają, ale po odstawieniu maści powraca problem. Protokół autoimmunologiczny ma wysoką skuteczność, ale warto aby był połączony z dietą indywidualnie dopasowaną np. na podstawie testów na nietolerancje pokarmowe (osobiście polecam ImuPro Screen +), wtedy wiemy na co organizm źle reaguje, eliminujemy te produkty, jelito się regeneruje i stany zapalne znikają. Co objawia się cofaniem zmian łuszczycowych. Pozdrawiam :)
Tak, wielu pacjentów odnosi ogromne korzyści stosując dietę. Ma ona znaczenie w redukcji stanu zapalnego, łagodzenia zmian skórnych, rogowacenia skóry. Nie należy tez zapominać, że łuszczyca powiązana jest z występowaniem zaburzeń metabolicznych i dieta również zmniejsza ryzyko powikłań w tym zakresie. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu w kwestii diety. Marzena Grząbkowiak
Jak najbardziej plus probiotyki plus oczyszczanie organizmu. Prosze poszukać dobrego dietetyka w swojej miejscowości, który podejmie sie tematu.
Szanowna Pani/Szanowny Panie,
dieta będzie czynnikiem wspomagającym leczenie chorób autoimmunologicznych, więc warto ją odpowiednio zbilansować w składniki odżywcze i zadbać o związki działające przeciwzapalnie.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Witam,
Oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta, uwzględniająca styl życia i towarzyszące schorzenia jest pomocna podczas leczenia łuszczycy.
Pozdrawiam
mgr Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Znacząco pomoże, zwłaszcza z metodami niekonwencjonalnymi. Pozdrawiam
Oczywiście, że tak. Polecam wizytę u dietetyka, popartą opinią dermatologa. Z mojej strony dodam, że warto wzbogacić dietę o selen, beta-karoten, witaminę C i witaminę D.
Istnieją pojedyncze doniesienia naukowe dowodzące roli diety w leczeniu łuszczycy. Przede wszystkim mówi się o dobroczynnym działaniu kwasów omega-3 oraz odpowiednim stężeniu witaminy D3. Niektórzy pacjenci odnoszą pewne korzyści z zastosowania diety bezglutenowej. Szczegółowych informacji na ten temat udzielić może wykwalifikowany dietetyk.