Lekarz rodzinny wysłał mnie na RTG kręgosłupa szyjnego. W opisie jest tylko napisane zniesienie lordozy oraz załączona płyta ze zdjęciem na które lekarz nawet nie spojrzał.Mam strasznie sztywną szyję oraz barki co bardzo mi dokucza i nie pozwala normalnie funkcjonować bo cokolwiek nie robię czuję straszny dyskomfort w odcinku szyjnym. Lekarz nie dał mi żadnego skierowania na dalsze badania a ja nie wiem co mogłabym z tym dalej zrobić. Czy wystarczy umówić się na masaż żeby rozluźnić napięte mięśnie?
Warto umówić się do fizjoterapeuty, który przeanalizuje zdjęcie RTG, wtedy można zdiagnozować czy objawy wynikają tylko ze wzmożonego napięcia mięśni spowodowanego np. Nieprawidłową postawą czy przyczyną są zmiany w samym odcinku szyjnym kręgosłupa.

mgr Monika Szwarc
mgr Monika Szwarc
Fizjoterapeuta
Tychy
Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do fizjoterapeuty ,który obejrzy RtG , oceni stan pacjenta i zapewnie rozpocznie terapię . Sam masaż nie będzie wystarczający .

Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który rozpozna problem i go rozwiąże. Odpowiednio poprowadzona fizjoterapia rozwiąże problem.

 Marcin Kaszyński
Marcin Kaszyński
Fizjoterapeuta
Wejherowo
fizjoterapeuta określi czy mięśnie są zbyt napięte i czy to wywołuje ból , zazwyczaj najlepiej pomagają ćwiczenia na obręcz barkową i szyję w masaże zazwyczaj bym się nie bawił ale to określi fizjoterapeuta .pozdrawiam

 Marek Kańkowski
Marek Kańkowski
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Masaż to za mało, najpierw wykwalifikowany fizjoterapeuta lub osteopata.Po diagnostyce funkcjonalnej i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań terapeuta zadecyduje jaką formę terapii wybrać lub zaproponuje inne rozwiązania.

mgr Łukasz Ulma
mgr Łukasz Ulma
Fizjoterapeuta
Wrocław
Żaden fizjoterapeuta nie zbada i nie ustali czy mięśnie są nadmiernie napięte. Jeżeli Pani czuje, że są to tak jest. Nie wiemy z czego to wynika ale napewno nie z samych mięśni. Mięsień to tylko pracownik fizyczny. Jego napięcie wynika zwykle z innych przyczyn. Co do RTG to najlepszym specjalista jest tu radiolog obok dał opis do płyty. Fizjoterapeuta i lekarz pierwszego kontaktu nie maja, aż takiego doświadczenia w tej kwestii. Dlatego opieramy się na tym co opisał radiolog. Proponuje udać się do kogoś „znanego i doświadczonego” w okolicy. Może być to fizjo, może neuro, może orto. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

 Katarzyna Dul
Katarzyna Dul
Fizjoterapeuta
Sierpc
Zdjęcie RTG daje małą odpowiedź jeśli chodzi o przyczynę powstania bólu. Myślę że wizyta u fizjoterapeuty może nadać kierunek działań które będą potrzebne aby ulżyć w Pani cierpieniach.

dr Tomasz Ridan
dr Tomasz Ridan
Fizjoterapeuta
Kraków
dzień dobry, sztywność szyi i napięcie mięśni może mieć wieloproblemowe podłoże, ale najczęściej problem tkwi w zaburzeniach funkcjonalnych kręgosłupa szyjnego, tym bardziej, przy zniesionej lordozie szyjnej... lekarz niepotrzebnie zlecił Pani badanie RTG kręgosłupa, nie było wskazania, a jeżeli już, to dopiero po bardzo dokładnym badaniu wywiadem i badaniu klinicznym... masażami nie leczy opisanego problemu, masaż da Pani ulgę, ale problemu nie rozwiąże... proszę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w leczeniu tego typu dolegliwości, pozdrawiam

 Mateusz Wcisłek
Mateusz Wcisłek
Fizjoterapeuta
Kalisz
Oczywiście ze każda terapia mięśniowo powieziowa rozluźni pani szyję więc najlepiej szukać terapeuty ,który pracuje technikami powięziowymi lub masażem głębokim

mgr Maciej Danielski
mgr Maciej Danielski
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Bydgoszcz
Myślę że lepszym rozwiązaniem będzie diagnoza problemu i później leczenie. Masaż owszem działa rozluźniająco i świetnie sprawdza się jako zabieg profilaktyczny. Uważam, że u Pani lepiej sprawdzi sie terapia z wyrównaniem napięcia taśm mięśniowo-powięziowych

mgr Karol Filip
mgr Karol Filip
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Wykwalifikowany fizjoterapeuta powinien ocenic przyczynę oraz odpowiednią terapią wyeliminowac dolegliwości. Pozdrawiam

mgr Kamil Struk
mgr Kamil Struk
Fizjoterapeuta
Siedlce
Witam,
Jeśli oprócz ww dolegliwości nie ma u Pani objawów neurologicznych tzn osłabienia czucia w obrębie kończyn górnych, osłabienia siły mięśniowej to prawdopodobnie wystarczy kilka zabiegów przywracających ruchomość oraz prawidłowe napięcie mięśni w obrębie odcinka szyjnego i obręczy barkowej. Instruktaż ćwiczeń do wykonywania w domu/pracy zapobiegnie szybkiemu nawrotowi problemu.
Pozdrawiam
Kamil Struk

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.