Lekarstwo w zębie.

10 odpowiedzi
Witam, byłam wczoraj u stomatologa i po wywierceniu w zębie pani doktor stwierdziła, że musi założyć lekarstwo, które "wyciągnie" po 3 miesiącach i dopiero założy plombę. Oczywiście wytłumaczyła mi dlaczego ząb będzie leczony w ten sposób, jednak z powodu stresu niewiele zapamiętałam. Co to jest za lek? Czy wiąże się to z leczeniem kanałowym ?
Lek powinien uchronić ząb przed leczeniem kanałowym, to prawdopodobnie opatrunek działający przeciwzapalnie. Ubytek prawdopodobnie był bardzo głęboki, to standardowe postępowanie, które w wielu przypadkach chroni pacjenta przrd silnym bólem i dużymi kosztami. Pozdrawiam

Witam. Najlepiej na spokojnie wrócić i ponownie zapytać co to jest i dlaczego to zostało założone. Najczęściej w głębokim ubytku zakłada się opatrunek aby uniknąć leczenia endodontycznego. Pozdrawiam
Założenie lekarstwa do opracowanego zęba ma na celu utwardzenie zębiny i uratowanie zęba przed leczeniem kanałowym. jhesli ząb nie będzie bolał i po 3 miesiącach będzie żywy to nie trzeba będzie leczyć kanałowo i można założyc wypełnienie ostateczne
Witam, lekarstw zakładanych do ubytków w zębach na 3 miesiące jest bardzo dużo, korespondując w ten sposób nie jestem w stanie powiedzieć co to za lek.Aby Panią uspokoić proponuję zadzwonić do lekarza i dopytać o szczegóły.Pozdrawiam.
Co do leku prosze zadzwonić do stomatologa u którego pani była bo gamą leków potencjalnych jes bardzo duża wiec nie pomogę ,nie wiąże sie to najprawdopodobniej z leczeniem kanałowym po upływie tego czasu otrzyma pani wypaelnienie zęba już docelowe
Pozdrawiam rojekdental.pl
Witam
Najprawdopodobniej jest to tlenek cynku, który zakłada się ,aby uniknąć leczenia kanałowego.
Ten rodzaj opatrunku zakłada się kiedy próchnica jest bardzo głęboka ,a dalsze doczyszczanie ubytku doprowadziło by do leczeniem endodontycznego .
Nie sądzę , o ile proces próchnicowy nie był zbyt zaawansowany. Z opisu wnioskuję , że zastosowane zostało tzw. leczenie biologiczne z wykorzystaniem opatrunku w postaci tlenku cynku z eugenolem. Celem jest nazwijmy to umownie utwardzenie dna ubytku i pobudzenie komórek miazgi do wytworzenia warstwy zębiny naprawczej chroniącej miazgę . Jeżeli przez 3 miesiące nie będzie bólu samoistnego proszę być dobrej myśli . Pozdrawiam .
Prawdopodobnie założony został tlenek cynku lub Fuji VII,mają one wyjałowić ubytek i utwardzić dno.Opatrunki te zakłada się przy głębokich ubytkach kiedy grozi leczenie kanałowe.W większości przypadków udaje się go uniknąć,pozdrawiam
Witam!
Prawdopodobnie ma Pani założone tymczasowe wypełnienie, które zakłada się czasowo na 3-6 miesięcy w przypadku próchnicy głębokiej.
Jest to tymczasowe wypełnienie mające charakter utwardzania zębiny. Zakłada się je przeważnie u osób młodych, których zębina ma charakter regeneracyjny pod wpływem składników owego wypełnienia.
Jeśli okaże się, że próchnica postępuje dalej, nastąpi stan zapalny miazgi w komorze zęba oraz kanałach korzeniowych. Wtedy niezbędne będzie leczenie kanałowe.
Proszę zwrócić na ewentualną bolesność tego zęba. Istnieje możliwość postępu stanu zapalnego i konieczności, jak pisałam leczenia kanałowego. W przypadku utraty tego wypełnienia należy zgłosić się do stomatologa o ponowne założenie "gojącego" wypełnienia.
Jaki lek założyła Pani Doktor - proszę zapytać swoją Panią stomatolog. Jak się domyślam jest to wypełnienie na bazie wodorotlenku wapnia.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witaj,
Prawdopodobnie masz założony tlenek cynku z eugenolem, który ma za zadanie zapobiec leczeniu kanałowemu. Prawdopodobnie próchnica była blisko miazgi i jednym ze sposobów leczenia jest właśnie "lekarstwo" zeby miazga "odsunęła" sie od próchnicy i zeby mozna było doczyścic ubytek po trzech miesiacach bez ryzyka odsłoniecia miazgi, co w konsekwencji mogłoby prowdzic do leczenia kanałowego. Życze powodzenia, Aleksandra Bąk