Krwawienie z odbytu

4 odpowiedzi
Dzień dobry, moje pytanie dotyczy pewnego niepokojącego objawu. A mianowicie krwawienie z odbytu. Rok temu urodziłam dziecko drogami natury, później leczyłam się w związku z hemoroidami. Krwawienie ustało. Aktualnie jestem w drugiej ciąży, na samym początku. Krwawienie znowu pojawiło się 3 dni temu i pojawia się codziennie przy wypróżnianiu. Krew jest świeża. Najpierw było tylko na papierze, dziś zabarwiłam już wodę w muszli. Czy ciąża stanowi przeciwwskazanie do badania proktologicznego? Nie ukrywam, że bardzo się boję, że może to być coś poważniejszego niż zwykłe hemoroidy. Proszę o odpowiedź,
Witam! Szanowna Pani, ciąża nie jest przeciwwskazaniem do badania proktologicznego. Pozdrawiam

Ciąża nie stanowi przeciwskazania do badania proszę udać się do proktologa, krwi w stolcu nigdy nie należy lekceważyć
Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do badania proktologicznego. Jest szansa, że ze względu na kolejną ciąże doszło do nasilenia dolegliwości ze względu na chorobę hemoroidalną, ale wymaga to potwierdzenia w trakcie badania proktologicznego. W przypadku wątpliwości można zalecić takie badania jak rektoskopię czy nawet kolonskopię- zawsze w takiej sytuacji należy rozważyć potencjalne korzyści i ryzyko w związku z badaniem. Zapraszam serdecznie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
W ciąży bardzo często dochodzi do pojawienia się, bądź nasilenia objawów choroby hemoroidalnej, więc prawdopodobnie z tego typu sytuacją ma Pani do czynienia, jednak dopiero po przeprowadzeniu fizykalnego badania proktologicznego i zebraniu dokładnego wywiadu można będzie wypowiedzieć się co do przyczyny krwawienia i zaplanować ewentualną dalszą diagnostykę. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do fizykalnego badania proktologicznego włącznie z badaniem per rectum (badanie palcem przez odbytnicę). Pozdrawiam serdecznie!