Czarna gula podskórna

3 odpowiedzi
Witam,

Od kilku miesięcy mam ogromne problemy z lewym policzkiem; ciągle pojawiają mi się tam bolące gule podskórne, które długo się goją, pozostawiają po sobie przebarwienia i pojawiają się ponownie. Moja dermatolog sprawę ignoruje, przepisując kolejne maści, które rzekomo tym razem mają mi pomóc.
W każdym razie, ostatnio zauważyłam, że w jednym miejscu od ponad miesiąca mam gulę, ale jest ona jakaś taka sina, czarna - dodaję zdjęcie. Co to może być? To zwykły pryszcz, czy coś innego?
Dzień dobry, myślę,że to może być trądzik torbielowaty lub też zakażenie gronkowcowe.Należałoby pobrać materiał z torbieli na posiew ,a potem przeleczyć antybiotykiem zgodnie z wynikiem antybiogramu oraz zająć się "nieco przewleklej" leczeniem trądzika. Sugerowałbym retinoidy. Ostateczna decyzja po badaniu w trakcie wizyty-serdecznie zapraszam.

To prawdopodobnie zapalenie mieszków włosowych, bądż zmiany łojotokowe-czasami trzeba podac antybiotyk doustnie.zmiany muszą być obejrzane zanim będzie można podjąć leczenie
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
sądzę,że cierpi Pan na trądzik a te "gule" to torbiele ropne, które powinny być przeleczone antybiotykiem działającym na bakterie beztlenowe.