Czarna gula podskórna

3 odpowiedzi
Witam,

Od kilku miesięcy mam ogromne problemy z lewym policzkiem; ciągle pojawiają mi się tam bolące gule podskórne, które długo się goją, pozostawiają po sobie przebarwienia i pojawiają się ponownie. Moja dermatolog sprawę ignoruje, przepisując kolejne maści, które rzekomo tym razem mają mi pomóc.
W każdym razie, ostatnio zauważyłam, że w jednym miejscu od ponad miesiąca mam gulę, ale jest ona jakaś taka sina, czarna - dodaję zdjęcie. Co to może być? To zwykły pryszcz, czy coś innego?
Dzień dobry, myślę,że to może być trądzik torbielowaty lub też zakażenie gronkowcowe.Należałoby pobrać materiał z torbieli na posiew ,a potem przeleczyć antybiotykiem zgodnie z wynikiem antybiogramu oraz zająć się "nieco przewleklej" leczeniem trądzika. Sugerowałbym retinoidy. Ostateczna decyzja po badaniu w trakcie wizyty-serdecznie zapraszam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
To prawdopodobnie zapalenie mieszków włosowych, bądż zmiany łojotokowe-czasami trzeba podac antybiotyk doustnie.zmiany muszą być obejrzane zanim będzie można podjąć leczenie
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
sądzę,że cierpi Pan na trądzik a te "gule" to torbiele ropne, które powinny być przeleczone antybiotykiem działającym na bakterie beztlenowe.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.