Ból pleców

4 odpowiedzi
Witam, w grudniu miałam straszny ból pleców trwający około dwa tygodnie. Ból pleców na wysokości łopatek - odcinek piersiowy. Od jakiś dwóch tygodni znowu mnie bolą plecy w tym samym miejscu - nie ciągle ale nie zauważyłam od czego to zależy. Ból jest promieniujący, nie jest to ból w jednym punkcie, po prostu obszar pomiędzy łopatkami. Nie jest to ból nie do wytrzymania ale powoduje duży dyskomfort w codziennym życiu. Czy to wskazuje na jakąś chorobę? Jakie badania należałoby wykonać?
Myślę , że należało by zacząć od badania fizykalnego , oceny kręgosłupa szyjnego , ustawienia łopatek , na tej podstawie zlecić dodatkowe badania obrazowe minimum rtg kręgosłupa szyjnego , leczenie w zależności od wyniku badań , ale z dużym prawdopodobieństwem początkowo polegało by na rehabilitacji . Pozdrawiam Serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Takie dolegliwości są często spowodowane nieprawidłową postawą i/lub przeciążeniem zawodowym. Aby wykluczyć poważniejsze przyczyny bólu polecam wizytę u ortopedy.
Dzień Dobry
W pierwszej kolejności powinna się Pani udać do lekarza, który po zbadani Pani zleci odpowiednią diagnostykę.
Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
może być uszkodzenie dysku ,zmiany zwyrodnieniowe,zmiany przeciążenioe itp.badania to rtg ew rezonans magnetyczny a najważniejsze to badnie kliniczne

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.