Korekta zgryzu

2 odpowiedzi
Witam,
Nie tak dawno leczyłam zęby u stomatologa. Niestety mój stomatolog zaniżył mi wysokość wypełnienia w zębach tylnich. W efekcie tego zabiegu zaczęłam ścierać sobie przednie zęby i je wypychać na zewnątrz. Czy ortodoncja to jest dziedzina, która pomoże mi uporać się z tym problemem tj. skorygować wysokość wypełnień tak aby poprawić zgryz i usunąć przyczynę ścierania przednich zębów?
Dzień dobry,
Jeżeli chodzi o przyczynę ścierania zębów przednich, to konieczna jest konsultacja ortodontycza, obniżenie zwarcia na zębach tylnych może się przyczynić, ale nie musi być wyłączną przyczyną do ścierania zębów przednich.
Oczywiście leczenie ortodontyczne zmniejszy lub wyeliminuje ryzyko dalszych powikłań.
Po przeprowadzeniu leczeniu ortodontycznym, wykonywane są odbudowy zębów tak, aby poprawić ich funkcje i estetykę.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Duda
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

witam,
w pierwszej kolejności należy ustalić prawidłową wysokość zwarcia oraz ew. przyczynę. niezbędne będzie leczenie ortodontyczne we współpracy ze stomatologiem zachowawczymi, który utrwali prawidłowy zgryz po leczeniu przywracając prawidłowa anatomię Pani zębów.
Pozdrawiam,