kobiety i męszczyzni wykorzystują partnerstwo do seksualności - brak znalezienia partnera na stale

9 odpowiedzi
Rozmawialem z kolegami na temat czy też mają problemy z dziewczynami, okazuje się ze tez ze wykorzystują kolegów, dziewczyny,rozstaje się, dziewczyny z moimi kolegami ,zaliczają dziewczęta tylko chłopaków, a wola mieć na stale dziewczynę aby ślub brać. Stworzyć rodzinę. Moja koleżanka natomiast tez ma problem aby na stałe poznać chłopaka i stworzyć rodzinę. Chłopaki tez ja wykorzystują. Dlaczego taj jest w życiu ze każdy z nas zamiast sworzeń rodzinę to wykorzystują nas ze strony chłopców i jak dziewczyn .Nie mamy szczęścia do znalezienia miłości ciągle albo po mojej stronie tylko zaliczyć, po stronie koleżanki tez zaliczają.
W relacjach kobieco- męskich poszukujemy zwykle określonych cech. Jeśli okazuje się, że te relacje nas nie satysfakcjonują to nalezy zastanowić się dlaczego wybieramy takie osoby a nie inne. W problemach w relacjach czy pokonaniu braku satysfakcji w relacjach może pomóc psychoterapeuta. Zapraszam do konsultacji psychoterapeutycznej.

Nie zajmuję się poradnictwem okołomatrymonialnym itp. sprawami. Poza tym, nie rozumiem treści pytania/ wpisu. Proszę do mnie w takich sprawach nie pisać. Pzdr
Witam. Nie do końca jest dla mnie jasne, jaki zgłasza Pan problem.Odnoszę wrażenie, że chciałby znaleźć Pan partnerkę do stałego związku, a dotychczasowe relacje rozczarowały Pana. Przyczyny takiej sytuacji mogą być wielorakie. Uważam, że warto byłoby spotkać się na konsultację z psychologiem, aby szerzej opowiedzieć co jest przeszkodą do bycia w satysfakcjonującej relacji. Może okazać się, że wskazane byłoby więcej spotkań, aby zwiększyć Pańskie kompetencje interpersonalne, co ułatwiłoby budowanie satysfakcjonujących relacji. Życzę powodzenia.
Witam. Po przeczytaniu opisu mam skojarzenia z pytaniem dotyczącym frustracji egzystencjalnej, rozczarowania lub odczarowania rzeczywistości. Z pytaniem, które budzi różne emocje, prowokuje do myślenia, zadawania m.in. takich pytań. Temat związków, bliskich relacji i związanych z nimi potrzeb (również seksualnych) jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Bardzo dobrze, że pojawiają się w Pana głowie tego typu pytania. Jeśli te pytania sprawiają Panu jakieś trudności nie tylko na płaszczyźnie intelektualnej, ale również emocjonalnej i nie daje to Panu "spokoju", to można by się temu przyjrzeć bliżej i zastanowić się dlaczego to dla mnie takie ważne, "co mi to robi" i co chciałbym z tym zrobić, to można najzwyczajniej o tym porozmawiać z kimś, kto w tej dziedzinie jest dla Pana inspiracją, z kimś kto pomógłby tę ważną kwestię "ogarnąć", z kimś kto nie tylko przedstawiłby swój pogląd widzenia, ale nade wszystko z kimś, kto nie dawałby rad czy recept, nie oceniał i nie pouczał, ale towarzyszyłby Panu na drodze prowadzącej do samodzielnego kształtowania swojej hierarchii wartości i trzymania się jej. Życzę powodzenia na tej drodze i serdecznie pozdrawiam.
Problem, o którym Pan napisał może wynikać z wielu powodów. W okresie dorastania młodzi ludzie często nie wiążą się ze stałymi partnerami, poszukują, eksperymentują. Finalnie jednak powinna się wykształcić zdolność do stworzenia stałego związku. Jeżeli tak się nie dzieje, problem kwalifikuje się do psychoterapii.
Pozdrawiam.
Witam, widzę, że ma Pan poważny problem. Jednak aby udzielić na to konkretnej odpowiedzi
potrzebna jest osobista rozmowa, tutaj się nie da. Radziłbym poradzić się psychologa,.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Relacje są kwestią złożoną. Ludzie kierują się w nich nie tylko uczuciami, ale też swoimi korzyściami, często wchodzą w różne gry, aby ugrać coś dla siebie. Do tego dochodza różne inne mechanizmy, np. przerabianie różnych nie rozwiązanych problemów z dzieciństwa. To wszystko dzieje się w dużej mierze nieświadomie, często na wielu płaszczyznach naraz. Dlatego też w relacjach można spotkać całe spektrum zachowań. Pozdrawiam serdecznie,
Justyna Wojciechowska
Dobry wieczór! Chciałabym zauważyć, że aby stworzyć relację potrzeba dwóch stron. Jeśli kolejni partnerzy są zainteresowani jedynie seksualną sferą, to warto rozważyć możliwość, że problem leży w nieuświadomionym wyborze- przyciąganiu - właśnie takich partnerów. Polecam zastanowienie się nad tym w toku terapii.
Witam. Rozumiem, że trudno Panu zrozumieć sytuację wykorzystywania mężczyzn i kobiet w celach zaspokojenia seksualnego a nie szukania partnera do zbudowania stałego związku. Myślę, że jest to problem współczesnego świata, gdzie ludzie nastawieni są na używanie i doświadczanie a nie na dojrzałe i odpowiedzialne budowanie długoletnich relacji. Często jednak może to wynikać z lęku przed zaangażowaniem, bliskością i z trudności wielu osób w budowaniu stałych relacji. Myślę, że może być też tak, że szuka Pan stałej partnerki wśród kobiet, które mają inne cele, nastawionych na przygody. Może warto byłoby to skonsultować z psychologiem? Omówić swoje oczekiwania względem partnerek i to w jaki sposób te relacje się kończą. Pozdrawiam.