Kamienie na migdałkach.

3 odpowiedzi
Mam tendencję do tworzenia się kamieni na migdałkach. Pomimo higieny jamy ustnej tworzą mi się te kamienie. Jeśli usunę je (zdrapię palcem) to za 2 tygodnie pojawiają się ponownie. Gardło jest zdrowe. Nie mam tendencji do chorób jamy ustnej ani dróg oddechowych. Zęby również mam zdrowe. Czy da się zrobić coś, by te kamienie nie powracały?
Witam
Odpowiedź brzmi twierdząco - zajmuję się tym problemem - opisałem metody leczenia oraz mechanizm tej przypadłości na swojej stronie niteks.pl oraz znanylekarz nitek
Można do mnie zadzwonić pod nr tel (podany na stronie niteks.pl) lub e-mailowo (stanislawnitek@wp.pl)
pozdr
Stanisław Nitek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam!
W odniesieniu do "złogów w migdałkach podniebiennych" to tzw. detryt (resztki pokarmu + złuszczony nabłonek krypt migdałkowych) dzieje się tak w przypadku szerokich krypt (otworków) w obrębie migdałków - nie zawsze wiąże się ze stanem zapalnym migdałków.
W odniesieniu do leczenia - jedynym skutecznym sposobem jest usunięcie migdałków - czego oczywiście osobiście nie polecam. Można też podjąć próbę obkurczenia krypt przy użyciu lasera CO2, elektrokoagulacji - efekty trudne do przewidzenia - w pierwszym okresie zadowalające w późniejszym problem może nawracać, aczkolwiek nie musi.
Pozdrawiam. W przypadku pytań proszę o kontakt.
Jest to właściwość fizjologiczna i poza zabiegami higienicznymi takimi jak płukanie gardła niewiele można zrobić. W skrajnych przypadkach można interweniować chirurgicznie.
Pozdrawiam, Prof. A. Krzeski

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.