goraczkujacy 3 mc niemowlak

2 odpowiedzi
Bardzo prosze o pomoc moj syn ma 3 mc a od ponad 1 mc caly czas choruje i goraczkuje. zaczal gorączkować zaraz przy pierwszym szczepieniu do 40 stopni .bylismy w szpitalu crp mial 154 dostal antybotyk biotaksym, rzekomo mial wyleczyc cokolwiek to bylo bo na wypisie pisalo zakazenie gornych drog oddechowych blizej nieokreslone, dodatkowo w szpitalu zalapal jelitowke dosc ostro spustoszyla jego organizm. ale udalo sie i wyszlismy do domu. po 10 dniach znowy nastapil skok temperatury zaczelo sie od38.5 a skonczylo na prawie 41 stopniach. oczywiscie pojechalismy do szpitala tym razem niby obustronne kataralne zapalenie ucha srodkowego. rowniez bylismy 10 dni i przez ten czas dostawal antybiotyk taromentin crp 60. dzisiaj jestesmy 4 dobe w domu po szpitalu a maly znowu goraczkuje narazie do 38.5, bylismy u lekarza rodzinnego, dostal antybiotyk ruilon w tabletkach. mam go podawac przez 10 dni co 12 godzin. do wtorku mam zrobic usg jamy brzusznej bo podejrzewaja ostry zespol zapalenia nerek. czy w takim przypadku mam podawac dziecku tylko antybiotyk i zbijac goraczke?? i czekac. czy jechac gdzies do dobrego szpitala a jak tak to do ktorego?? boje sie ze on sie wykonczy....dodam ze robi bardzo zbite kupki wrecz kulki bardzo smierdzace i zielonkowate, dzisaj zrobil jedna taka kupke ze sluzem a druda tez tyle ze pienista??? co to moze byc
Szpital Kliniczny !!!!!

Nie znam szczegółów diagnostyki szpitalnej.Powinny być wykonane w szpitalu badania pod kątem zakażeń wewnątrzszpitalnych oraz Ew.chorób wirusowych.Jeżeli dziecko w tak krótkim czasie dostaje kilka antybiotyków może już mieć objawy dyzbakteriozy i zaburzenia jelitowe, to prawdopodobne. Trudno mi doradzić gdzie i do jakiego szpitala ma jechać dziecko, Na pewno trzeba uzyskać konsultację gastroenterologa i Ew.lek.ch.zakaznych .Należy znaleźć przyczynę tych zakażeń i gorączek .