Już nie wiem co mam robić... Czuje jak moje życie się wali a mam dopiero 17 lat. Rodzice ciągle się

2 odpowiedzi
Już nie wiem co mam robić... Czuje jak moje życie się wali a mam dopiero 17 lat. Rodzice ciągle się kłócą lub ignorują, nawet śpią w innych pokojach. W reszcie rodziny również nie mam wsparcie, ponieważ z siostrą straciłam bardzo dawno jakiekolwiek relacje i nie chce jej już odbudowywać, jedyna babcia jaką mam jest negatywnie nastawiona do każdego członka naszej rodziny, a wujek wyjechał do Kanady, kiedy jeszcze byłam mała i moi rodzice nie utrzymują z nim żadnego kontaktu. Moja mama zabrania mi chodzić do psychologa, mówi że to mi napewno nie pomoże, a psycholog szkolny nie umiała nic zdziałać. Mimo że mam przyjaciół nie czuję, że mogę im w pełni zaufać. Mam wrażenie że mnie nie lubią i spedzają ze mną czas tylko jak sama zapytam lub jak im się nudzi. Od małego też zmagam się z ogromnymi problemami z negatywnym postrzeganiem siebie (ciała, twarzy, charakteru). Myślę że inni uważają mnie za głupią i wkurzającą i tak też sama siebie widzę. Nigdy nie czułam się kochana, nie byłam w związku, ani nie miałam bliskiej relacji z rodzicami. Nie wiem czy dam rade tak dłużej wytrzymać bo czuje się po prostu bezsilna.
Witam, jak na 17cie lat to sporo trudnych rzeczy z którymi musi Pani się mierzyć. Porozmawianie o tym pomoże wyrzucić negatywne emocje które Pani w sobie trzyma. Profesjonalna pomoc psychologa czy terapeuty w postaci telefonu zaufania czy innej formy rozmowy pomoże znaleźć bieżące rozwiązania. Pozdrawiam
Jolanta Suchłabowicz

Witam, proszę mimo sceptycznego nastawienia mamy spróbować poprosić ja aby mimo tego skontaktowała Cie z terapeutą. Pozdrawiam