Jestem osobą niepelnosprawna.Sprawy okoloporodowe.Z pamięcią i koncentracja,problemy w nauce.Jestem

2 odpowiedzi
Jestem osobą niepelnosprawna.Sprawy okoloporodowe.Z pamięcią i koncentracja,problemy w nauce.Jestem na rencie.Czy jako osoba która ma rentę ZUS,zasiłek z mopru,bez pracy,może dogadać się z kobieta jakoś,aby np.ona pracowała a ja domem zajmował sie
Zawsze można się dogadać. Może warto z osobą też niepełnosprawną ? Proszę pamiętać- Życie stoi otworem przed ludźmi którzy pragną kochać, i nie jest tu potrzebna wizyta u psychoterapeuty. Pozdrawiam.

Rozumiem, że nie wyobraża Pan sobie, że znajdzie pracę, a jeśli nawet będzie praca, to może się okazać, że jest mniej płatna niż łącznie renta i zasiłek z MOPR-u. Na dodatek najprawdopodobniej woli Pan po prostu prace domowe, które są dla Pana dość łatwe do wykonania. W takiej sytuacji naprawdę warto się dogadać z kobietą, którą pokocha Pan z wzajemnością (na razie może wystarczy, że się polubicie).
W dzisiejszych czasach to nic dziwnego, że mężczyzna zajmuje się domem, a kobieta pracuje zawodowo. Dawny tradycyjny model rodziny nie jest już aktualny. W XXI wieku wszystko zależy tylko od nas samych.
W miłości można się dogadać niemal w każdej sprawie. Najważniejsze jest tylko to, by Pan bez obaw wyjawił osobie, z którą będzie się Pan chciał związać, swoje oczekiwania i marzenia. Równocześnie w trakcie rozmów na te tematy powinien Pan słuchać, jakie potrzeby ma kochana osoba i co jej się marzy. Jakie miała plany, zanim spotkaliście się i pokochali.
Kompromis i porozumienie są możliwe, jednak czasami sama miłość nie wystarczy. Trzeba nauczyć się rozmawiać. Trzeba nauczyć się rozwiązywać trudne sprawy.
W razie potrzeby nauczenia się prawidłowej rozmowy w trudnych sytuacjach proszę zgłosić się do psychologa na konsultację.
Życzę znalezienia osoby, którą Pan pokocha z wzajemnością oraz życzę realizacji marzeń.
Mirosława Kamola-Olszewska