Jestem mamą 1,5 rocznej dziewczynki, która od dawna ma ciągle otwarta buzię, oddycha przez nos, ale

5 odpowiedzi
Jestem mamą 1,5 rocznej dziewczynki, która od dawna ma ciągle otwarta buzię, oddycha przez nos, ale język leży płasko. Buzia otwarta jest ciągle, noca., w ciągu dnia, na każdym zdj. Mieszkam w Niemczech więc wiadomo, że tutaj jest alles gut. Jednak bardzo mnie to niepokoi czy powinnam mieć w ogóle takie obawy? Jeśli tak to gdzie się zwrócić o pomoc? Sprawdzenie? Dodam, że ostatnio byliśmy u laryngolog i nie jest to problem z migdałami. Pozdrawiam
Dzień dobry, jeśli dziecko nie domyka buzi to taką ocenę, samej sprawności jamy ustnej w Polsce dokonuje neurologopeda, zajmujący się zaburzeniami motorycznymi. Powodów takiego stanu, może być kilka. Bardzo ważne w ocenie jest właściwe rozpoznanie oraz zapewnienie odpowiednich ćwiczeń sprawności: żuchwy, języka oraz warg.Pozdrawiam.

Specjalistami, którzy powinni obejrzeć córkę powinni być: fizjoterapeuta oraz logopeda/neurologopeda.
Aparat artykulacji w tym język to część ukladu mięśniowego. Stąd konieczność pełnej oceny.
W Warszawie działa NPK SI przy PSTIS. W ramach bezpłatnej i niekomercyjnej konsultacji uzyska Pani informacje.
Witam serdecznie, jeśli poddany był ocenie aspekt laryngologiczny i wykluczono migdałki, w tym 3-ci to należałoby jeszcze wykluczyć alergie i nieprawidłowości napięciowe dziecka. Natomiast logopeda lub neurologopeda oceni napięcie mięśniowe dziecka w sferze orofacjalnej, wykona masażyki wzmacniające buzę i wewnątrz buzi, wystymuluje czuciowo i ruchowo. Często są to sprawy wzajemnie powiązane, dlatego należy wykonać dobrą diagnostykę. Im mniejsze dziecko tym szybciej przebiega proces wykształcenia się prawidłowych wzorców. Pozdrawiam i w przypadku pytań proszę o kontakt:)
Dzień dobry. Problem może stanowić obniżone napięcie mięśni narządów artykulacyjnych, być może współistniejąca niedrożność jamy nosowej o podłożu czynnościowym lub anatomicznym, nieprawidłowy tor oddechowy. Możliwości jest wiele najlepiej udać się na diagnozę do logopedy lub neurologopedy.

Pozdrawiam
Karolina Modzelewska
Dzień dobry, jeśli laryngologicznie nie ma nieprawidłowości i nie może Pani skorzystać z pomocy logopedy na miejscu. Zachęcam do podjęcia zajęć online z neurologopedą. Pani córka na pewno wymaga pomocy, a opisane objawy świadczą o nieprawidłowościach i należy ustalić przyczynę obecnego stanu oraz zacząć terapię.
Idealnie byłoby znaleźć neurologopedę, który będzie pracował z dzieckiem stacjonarnie, ale w razie trudności zapraszam na konsultacje i zajęcia przez skype. Centrum Logospec
Pozdrawiam Anna Derlatka
neurologopeda,
terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej