Jestem kobietą,mam 21 lat. Od roku czasu czuje że coś dzieje się ze mną nie tak. Problem pole

3 odpowiedzi
Jestem kobietą,mam 21 lat. Od roku czasu czuje że coś dzieje się ze mną nie tak. Problem polega na tym że nie mogę odnaleźć sie w życiu. Boje się pracy mimo że pracowałam już w dwóch firmach. Gdy byłam mała dziewczynka byłam nieakceptowana przez rowiesnikow byłam wyśmiewana i przesladowana. Mam bardzo niska samoocenę, czuje że wszyscy mnie obgaduja,życzą mi źle i śmieją się że mnie cokolwiek bym nie zrobiła. Boje się pójść do pracy A jak już pójdę to szybko kończę współpracę bo dostaje paniki. Że coś zrobiłam nie tak,że ktoś chce mi zaszkodzić. Dostaję paniki i uciekam . Obiecałam sobie że nigdy już tak nie zrobie Ale to jest silniejsze ode mnie. Nie umiem sobie z tym poradzić. Jestem nerwowa winie siebie za wszystko mimo tego że chce pracować, chce mieć swoje pieniądze A w przyszłości chciałabym zostać kosmetyczka. Tylko gdzieś z tylu głowy dalej Jest ta myśl że do niczego się nie nadaje. Często myślę o śmierci bo czasami nie widzę dla siebie przyszłości. Wstydzę się iść do psychologa czy do psychiatry aby mi pomógł.
Jest Pani młodą osobą, a więc to etap odnajdywania się w życiu. W literaturze przedmiotu nazywa się go „wkraczaniem w dorosłość”. To zatem zupełnie zrozumiałe, że nie zawsze czuje się Pani pewnie.
Wspomina Pani o trudnych doświadczeniach z przeszłości – byciu nieakceptowaną przez rówieśników, a nawet wyśmiewaną i prześladowaną. To mogło odbić się na Pani poczuciu własnej wartości, na tym, jak postrzega Pani siebie,czuje się w swojej skórze i wyobraża myśli innych na swój temat. Jednak można nad tym pracować. Tego rodzaju doświadczenia nie muszą determinować reszty życia.
Dopytałabym o to, jak objawia się panika w pracy, jakie myśli jej towarzyszą.
Cel, by zostać kosmetyczką jest jak najbardziej możliwy do realizacji. Można zatem go sprecyzować, przeanalizować możliwości, ewentualne przeszkody i działać. Nawet jeśli wydaje się, że pewne rzeczy są nie do przeskoczenia, to już wykonała Pani ważny krok, by je przeskoczyć – zaczęła Pani szukać pomocy, myśleć o tym, co zrobić, bo zauważyła Pani, że zmiana nie nastąpi samoistnie.
Pójście do psychologa lub psychiatry czasami wiąże się z oporem. Wielu decyduje się na takie usługi przez wideokonferencje, pisanie maili, a nawet telefon. Może warto rozważyć takie opcje.

Witam, decyzja o podjęciu psychoterapii często jest trudna, a na pierwszych wizytach można odczuwać wstyd, skrępowanie czy stres - są to zupełnie naturalne reakcje większości ludzi. Warto jednak postarać się przełamać swój lęk i zgłosić się po pomoc, gdyż doświadczane przez Panią objawy z pewnością są dla Pani bardzo uciążliwe. Podjęcie właściwego leczenia może Pani pomóc w realizacji postawionych celów oraz w wyjściu z problemów. Powodzenia
Witam, mimo obaw zachęcam do skorzystania z psychoterapii. Proszę o siebie zadbać. Pozdrawiam