Jaka jest dieta przy lambliozie? wiem, ze nie mozna w ogole jesc weglowodanow, ale orgainizm nie prz

8 odpowiedzi
Jaka jest dieta przy lambliozie? wiem, ze nie mozna w ogole jesc weglowodanow, ale orgainizm nie przezyje 30 dni bez, czy nie jesc nawet ciemnego chleba, ktory tez ma sporo cukru? Co moge spokojnie jesc by nie zglupieć, dodam, ze uzalezniona jestem od cukru, moze jakies leki na pohamowanie apetytu? i co mozna dodatkowo jesc by skuteczniej wyplewic lamblie pozdrawiam
Niestety to jest mit z tym niejedzeniem węglowodanów. Koniecznie powinno się spożywać węgolwodany tylko że zdecydowanie więcej złożonych. Najczęściej wykluczamy węglowodany proste. W postepowaniu dietetyczny kieruję się całym obrazem pacjenta. Informacja tylko o Lambliozie to za mało żeby cokolwiek doradzić. Polecam udać się do specjalisty.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dieta może zawierać dużo węglowodanów ale złożonych i niskim stopniu przetworzenia.Organizm na diecie bez węglowodanów przeżyje nawet całe życie pozyskując energię z ciał ketonowych, aminokwasów keto i gluko gennych ale sens stosowania diety eliminacyjnej jest wątpliwy. W kwestii uzależnień porady należy szukać u specjalisty, jednak stopniowa zmiana nawyków żywieniowych poprzez wykorzystywanie substytutów cukru może pozwolić na znaczne ograniczenie go w diecie. Jeśli pojawiają się biegunki dieta powinna być ubogo resztkowa z wykorzystaniem produktów zapierających, z ograniczeniem spożycia FODMAP. Warto wprowadzić suplementacje probiotyków.
Na początek dobrze byłoby zmierzyć się z apetytem na słodycze-> najlepiej całkowicie rezygnując z produktów będących źródłem węglowodanów prostych. Jak w przypadku każdego nałogu dobrze trzymać "cukrowego wroga" na odległość, co ma szczególne znaczenie w diecie przy zakażeniu pasożytami, gdzie powinniśmy stawiać na produkty o niskim indeksie glikemicznym (IG) lub niskim ładunku glikemicznym. W Pani przypadku można skusić się również na owoce takie jak grejpfruty czy jabłka które mogą być także zamiennikiem słodyczy. Nie trzeba rezygnować całkowicie z węglowodanów, ale postawić na węglowodany złożone i ich wartościowe źródła. Aby opracować dokładną strategię dietetyczną potrzebne są również dodatkowe informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach i wykonanych badaniach.
W przypadku lamblii konieczna jest dieta nisko cukrowa, czyli odstawienie przede wszystkim slodyczy i produktow z bialej mąki. Nie oznacza to eliminacji węglowodanów. Można i należy spożywać produkty pelnoziarniste, warzywa i kwaśne owoce. Dietę należy oczywiscie dobrać indywidualnie na podstawie wywiadu i badań. Jeśli wystepuje uzależnienie od słodyczy proponuje terapie antyslodyczowa w moim gabinecie. Szczegóły dostępne sa na mojej stronie.
Witam. Musi Pani przede wszystkim odstawić cukier/słodycze a nie węglowodany. Węglowodany musimy jeść ale najlepiej te złożone. Za mało podała Pani informacji o sobie. W przypadku węglowodanów - ilości/rodzaju ma znaczenie czy Pani tarczyca pracuje prawidłowo albo czy nie ma Pani problemów z poziomem glukozy i insuliny we krwi. Proszę udać się do specjalisty, ja również zapraszam do siebie do gabinetu albo on-line.
Pozdrawiam i proszę za dużo nie czytać w internecie bo często można natrafić na sprzeczne informacje.
Faktycznie, dieta jest tutaj bardzo istotna, jednak chodzi tutaj głównie o słodycze, cukier, miód i owoce - wystarczy tak naprawdę 30 dni, aby pozbyć się sporych ilości lamblii z organizmu, jednak warto jest to wspomóc odpowiednią suplementacją, która dostarczy substancji o działaniu przeciwpasożytniczym. Co konkretnie? To zależy od ogólnej kondycji organizmu na ten moment.
Witam. Trzeba jasno powiedzieć, że lambliozę leczy się metronidazolem!!! A w następnej kolejności, albo równoczasowo oczywiście, należy pomyśleć o odpowiedniej diecie z wykluczeniem cukrów prostych i odpowiednią ilością węglowodanów złożonych.
Może Pani spożywać węglowodany, ale złożone (produkty pełnoziarniste)! Wykluczamy węglowodany proste, czyli m.in. cukier, miód, syrop klonowy, słodycze, cukier kokosowy, brązowy, słone przekąski, fast-food, alkohol, owoce suszone. To tylko ogólne wskazówki, by móc je dobrze dostosować do Pani stanu zdrowia należałoby przeanalizować wyniki badań, przeprowadzić wywiad, przeanalizować dzienniczek żywieniowy. Pozdrawiam i zapraszam na wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.