Jak podejść do drugiej osoby w związku? Od pół roku jestem w związku i choć jest to wspaniała dzie

2 odpowiedzi
Jak podejść do drugiej osoby w związku?
Od pół roku jestem w związku i choć jest to wspaniała dziewczyna, to boje się, że mogę zniszczyć nasz związek. Mam wrażenie, że jest coś nie tak i ona nie chce mi o tym powiedzieć, więc niby można by się po prostu zapytać czy wszystko między nami jest dobrze. Ona odpowiedziała, że tak, ale ta myśl, że coś jest nie tak, że ona nie chce mi powiedzieć wraca do mnie. Każde negatywne zachowania z jej strony odczytuje jako kolejny powód do upewniania się, że jest wszystko dobrze. I boje się, że stanie się to dla niej itrytujące, że przestanie mi ufać, bo to będzie wyglądać jakbym ja jej nie ufał. Jak samospełniająca się przepowiednia. Nie wiem czy to z strachu czy braku zaufania, od zawsze byłem lękliwy i miałem problem z zaufaniem innym, a teraz nie chce stracić tego wszystkiego. Co powinienem zrobić? Iść na terapię? Czy powiedzieć jej wszystko to tak jak opisałem tutaj?
Szczera rozmowa z partnerką to podstawa.
Pana samopoczucie w relacji może mieć wiele uwarunkowań, zarówno związanych z Pana historią życia, jak i z jakością komunikacji z Pana obecną dziewczyną. Polecam skonsultowanie się z psychoterapeutą, który pomoże ocenić, jaka forma pomocy byłaby odpowiednia.

Otwarta rozmowa w tym przypadku byłaby bardzo cenna. Może Pan zatem w pierwszej kolejności zacząć od spokojnej i szczerej rozmowy ze swoją
partnerką. Do tego jednak, powinien Pan być otwarty i gotowy do wysłuchania Jej punktu widzenia. W razie wątpliwości zawsze może Pan się skonsultować z psychologiem lub psychoterapeutą.