jak na nowo zakochać się. Od długiego cZasu nie po drodze mi z mężem. Bardzo brakuje mi rozmowy. Ale

3 odpowiedzi
jak na nowo zakochać się. Od długiego cZasu nie po drodze mi z mężem. Bardzo brakuje mi rozmowy. Ale Po 19 latach małżeństwa nauczyłam się nie dyskutować. Moje zdanie właściwie nigdy się nie liczyło. Prawie zawsze słyszałam że wymyślam, że nie mam racji. Mamy dużo cichych dni. Chyba gdybym miała możliwość rozstała bym się. Czy da się to jeszcze jakoś poskładać? Za duzo mam do opisania, nie mam sie komu zwierzyć. Mąż powinien być partnerem, przyjacielem przede wszystkim. Kimś kogo nie będziemy się bać bo przecież mamy spędzić całe życie razem. A ja się obawiam jego reakcji na to co bym chciała powiedzieć.
Rozumiem, że jesteś w trudnej sytuacji i potrzebujesz wsparcia. Jest to złożony problem, ale zawsze istnieje nadzieja na poprawę relacji, jeśli oboje jesteście skłonni do pracy nad nią. Po pierwsze, ważne jest, abyś zdała sobie sprawę, że twoje zdanie i uczucia są ważne. Nie powinnaś czuć się zaniedbana ani ignorowana w małżeństwie. Komunikacja jest kluczowa w każdym związku, więc staraj się znaleźć czas na otwarte i szczere rozmowy z mężem. Jeśli czujesz, że nie możesz bezpiecznie wyrazić swoich potrzeb i obaw w obecności męża, możesz rozważyć terapię małżeńską. Terapeuta może pomóc wam obu w zrozumieniu siebie nawzajem, poprawie komunikacji i rozwiązaniu konfliktów. Pamiętaj, że poprawa relacji wymaga zaangażowania i pracy z obu stron. Jeśli twój mąż jest otwarty na zmiany i jest gotowy pracować nad waszym małżeństwem, istnieje nadzieja na poprawę sytuacji. Jednak jeśli czujesz, że sytuacja jest nie do zniesienia i jesteś gotowa na rozstanie, zawsze możesz skonsultować się z terapeutą indywidualnym, który pomoże ci przepracować swoje uczucia i podjąć najlepszą decyzję dla siebie. Pamiętaj, że zawsze istnieje nadzieja na poprawę sytuacji, ale ważne jest, abyś najpierw zadbała o swoje własne dobrostan i szczęście. Nie bój się szukać wsparcia i pomocy, jeśli tego potrzebujesz. Wysyłam dużo wsparcia w Twoją stronę

To co opisujesz może przepełniać Ciebie różnymi emocjami.. Może to być strach, lęk, ale też rozczarowanie, złość, smutek i inne.
Piszesz, że Twoje zdanie nie jest brane pod uwagę, że brakuje Ci rozmów, być może czujesz się w tym związku samotna?
Mam pytanie - czy podczas rozmów z mężem używasz komunikatu "ja" w wyrażaniu emocji? To jest taki komunikat, który pozwala na określenie siebie, swoich granic przy jednoczesnym braku ranienia partnera.
Jeśli potrzebujesz odnaleźć siebie w tym zwązku to zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty.
Serdeczności.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

To, co Pani opisuje, jest zrozumiałym i trudnym doświadczeniem, zwłaszcza po tak wielu latach małżeństwa. Zrozumienie i rozmowa są podstawą każdej relacji, a brak tych elementów może prowadzić do poczucia izolacji i frustracji. Chęć ponownego zakochania się w mężu i odbudowania więzi wymaga jednak obustronnego zaangażowania.

Przede wszystkim, warto zrozumieć, że zmiana w związku wymaga pracy zarówno nad sobą, jak i nad relacją z partnerem. Oto kilka kroków, które mogą Pani pomóc w tym procesie:

Proszę spróbować znaleźć odpowiedni moment na spokojną i szczerą rozmowę z mężem. Może Pani wyrazić swoje uczucia i obawy, starając się unikać oskarżeń i koncentrując się na tym, jak Pani się czuje. Używanie „ja” w zdaniach, takich jak „Czuję się…”, może pomóc uniknąć defensywnej reakcji partnera. Zrozumienie wzajemnych potrzeb i oczekiwań jest kluczowe. Warto zapytać męża o jego perspektywę i wysłuchać go uważnie, nawet jeśli może to być trudne.

Jeśli rozmowa z mężem wydaje się zbyt trudna do przeprowadzenia samodzielnie, rozważcie Państwo wspólną terapię małżeńską. Terapeuta może pomóc w prowadzeniu rozmów, które pozwolą obojgu zrozumieć swoje uczucia i potrzeby, oraz zaproponować strategie poprawy komunikacji i odbudowy więzi.

Znalezienie wspólnych zainteresowań i spędzanie czasu razem może również pomóc w odbudowie więzi emocjonalnej. Może to być coś prostego, jak wspólne spacery, gotowanie razem, czy uczestnictwo w zajęciach, które oboje lubicie.

Ważne jest, aby zadbać także o siebie. Praca nad własnym rozwojem osobistym, poszukiwanie własnych pasji i zainteresowań, oraz dbanie o swoje zdrowie emocjonalne i fizyczne mogą pomóc Pani poczuć się silniejszą i bardziej pewną siebie w relacji.

Niech Pani pamięta, że ma prawo do własnych uczuć i potrzeb. Jeżeli po próbach naprawienia związku nadal będzie Pani czuła, że nie jest szczęśliwa, warto zastanowić się, co jest dla Pani najlepsze na dłuższą metę. Zmiana może być trudna, ale jest możliwa, jeśli oboje będziecie gotowi do pracy nad sobą i nad Waszą relacją.

Życzę Pani dużo siły i odwagi w podejmowaniu kroków, które przyniosą Pani spokój i szczęście.