Jak dalej zredukować kalorie na diecie redukcyjnej?

7 odpowiedzi
Witam serdecznie jestem kobietą i mam 30lat, 169cm, 64kg. Chciałabym zredukować wagę do wagi sprzed ciąży, tj. 57-59kg. Od maja zaczęłam odchudzanie na diecie 1500kcal. Od maja do września spadło 3kg. Od września do dnia dzisiejszego waga stoi w miejscu. Zaczynałam od wagi 67kg. Co powinnam dalej zrobić? Zmniejszyć czy zwiększyć kcal? Prowadzę gospodarstwo rolne, moja aktywność to praca w gospodarstwie 3 razy dziennie po 6h każdego dnia, opieka nad dzieckiem, niekiedy spacery, jazda rowerem po zakupy 2km co 2-3 dni. Brak czasu na ćwiczenia lub inny sport. Czy można jeść kolację 2h przed snem? Obecnie spożywam ją 4h przed snem. Czy nie spowalnia to metabolizmu? Dzień zaczynam o 6 kończę 22-22.15.
Pani Mariolu, proszę o kontakt na zdrowsiw90dni@gmail.com. Potrzebuje dopytać o Pani wyniki badań krwi. Pozdrawiam serdecznie! :)

Aby przyspieszyć redukcję wagi, zawsze korzystniejsze od zmniejszenia ilości przyjmowanych kalorii jest zwiększenie odpowiedniej aktywności fizycznej. Codzienny ruch to za mało do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Regularne spożywanie właściwie skomponowanych posiłków jest niezbędne do podtrzymania właściwego tempa metabolizmu. Po ciąży warto także sprawdzić swoje wyniki hormonów tarczycy. Problemy z redukcją wagi często wynikają z zaburzeń funkcji tego narządu. Warto także skorzystać z porad specjalisty przy komponowaniu diety, często niewłaściwie zbilansowana dieta może być przyczyną braku efektów na wadze.
Witam,.. Pani Mariolu przy takim trybie życia zdecydowanie za mało ma Pani kcal w swojej diecie, przez co nie ma oczekiwanych rezultatów w odchudzaniu. Zapraszam na konsultacje, gdzie zrobimy analizę składu ciała, a na jej podstawie będę mogła dopasować dla Pani indywidualny plan żywieniowy, tak by miała energię do życia :-) Pierwszy posiłek powinien być do godziny od wstania a ostatni 2-3 godziny przed spaniem, tak by nasz metabolizm funkcjonował prawidłowo. Pozdrawiam,..
Dzień dobry
Ostatni posiłek powinien odbyć się 3 godziny przed snem.
I taki wariant jest najbezpieczniejszy.
Jeśli chodzi o zmniejszanie kalorii: to najlepiej było by zrobić pomiar na analizatorze składu ciała. Wówczas zostanie dokładnie określone PPM (podstawową przemianę materii) . Następnie na podstawie PPM określamy CPM (całkowita przemianę materii). CPM pokaże jak bardzo można redukować kcal. Na ta chwile po przeczytaniu Pani maila proponowałabym jadłospis zmniejszyć do 1300 kcal. I przede wszystkim przyjrzała się dokładniej czy w ciągu dnia nie zdarzają się jakieś małe przekąski. Bardzo często to właśnie one są winne małemu spadkowi wagi.
Proszę pozostać na tej kaloryczności. Czasami podczas redukcji zdarzają się okresy stagnacji, gdzie masa ciała nie spada. Trzeba to przeczekać. Kolację może Pani jadać do 2 h przed snem. Jeżeli nie ma Pani czasu na typową aktywność fizyczną, proszę się nie przejmować, z tego co Pani napisała dzień jest spędzany aktywnie i to powinno wystarczyć. Pozdrawiam
Witam, należałoby wykonać analizę masy ciała i ocenić dotychczasowy styl żywienia.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
w prawidłowo zbilansowanej diecie chodzi nie tylko o ilość kalorii, ale przede wszystkim o zachowanie prawidłowych proporcji pomiędzy składnikami odżywczymi (białkami, tłuszczami i węglowodanami). Zapraszam Panią na wizytę, na której wykonam analizę składu ciała i zweryfikuję Pani dotychczasową dietę. Kolację należy spożyć 2-3 godziny przed snem.