Ja i moja corka

2 odpowiedzi
Witam.Pisze do Pani poniewaz juz nie wiem jak sobie poradzic.Moja sytuacja jest skomplikowana poniewaz 2 lata temu rozstalam sie z ojcem mojej corki.Corka ma obecnie 6 lat.On wyjechal do holandii i zalozyl tam nowa rodzine,corka o tym wie.Ja z corka zostalam tutaj i mieszkamy we dwie.Corka czesto jezdzi do dziadkow(rodzicow jej ojca).Ja z nimi mam kontakt moze nie idealny ale w sprawach mojej corki a ich wnuczki dogadujemy sie.Najbardziej istotna dla mnie sprawa jest to iz zwiazalam sie z kobieta, corka wie ze jest to moja kolezanka,ale widzi niekiedy ze sie z moja dziewczyna przytulam czy caluje.Dokladnie nie wiem czy dziakowie nastawiaja corke przeciw mnie i mojej dziewczynie ale corka wracajac od nich np po weekendzie mowi ze nie moge kochac kolazanki bo w polsce to zakazane mowi ze moja dziewczyna nie moze u nas spac, albo ze ma juz sobie isc do domu.co mam w tej sytuacji zrobic?nie chce stracic dziewczyny a wiem ze ona tez ma uczucia i slyszac takie slowa ze ma sobie juz isc do domu jest jej przykro i co za tym idzie zastanawia sie czy ze mna byc.Ja kocham corke i moja dziewczyne, nie chce wybierac miedzy nimi.prosze o odpoiedz.jest to dla mnie bardzo wazne i nie moge juz sobie sama z tym poradzic.
Witam, powinna Pani porozmawiać z córką dlaczego tak mówi i wysądować czy to jest jej spostrzeżenie czy to co Pani podejrzewa czyli opinia dziadków. Wydaje mi się, że to ta druga opcja - biorąc pod uwagę wiek córki. W takim przypadku powinna Pani porozmawiać z byłymi teściami i wyjaśnić sprawę, że nie życzy sobie Pani, żeby rozmawiali z córką o Pani sprawach osobistych i przedstawiali Panią w złym świetle.

Pozdrawiam,

#Adam Zawielak
#psychologpoznan
#psychoterapeutapoznan

Dzień dobry,

sytuacja jest zbyt skomplikowana, aby udzielić rzetelnej odpowiedzi mailowej. Radziłbym udać się do najbliższego Centrum Pomocy Rodzinie i skorzystać z pomocy mediatora rodzinnego. W takich centrach pracują często bezpłatnie i pomagają rozwiązywać takie jak powyższe problemy w rodzinie.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski