Infekcje czy suchosc pochwy

7 odpowiedzi
witam.
mam 30 lat I PCO... przestalam brac tabletki antykoncepcyjne w kwietniu gdyz planuje ciaze.
po okolo 2 miesiacach zaczely wypadac mi wlosy, pojawilo sie owlosienie I tradzik.
Cagle mam uczucie ze mam infekcje, pochwa jest opuchnieta, pali I szczypie jak bym miala tam rany, do tego dochodza jeszcze zolte uplawy.
robilam wszystkie badania na choroby weneryczne I kilka wymazow I za kazdym razem nic tam nie ma.
Kiedys takie samo uczucie zawsze mialam 2 dni przed okresem.
podejrzewam ze jest to zwiazane z hormonami I suchoscia pochwy.
stosuje kremy, globulki ale to nic nie pomaga.... ledwo chodze a o seksie nie ma mowy.
czy mogla bym stosowac kremy dopochwowe albo plastry z hormonami?najchetniej wrocilabym do tabletek ale jak ja mam zajsc w ciaze???
blagam o pomoc!
Bardzo proszę jednak zgłosić się do lekarza na wizytę. Na tego typu problemy nie da się poradzić przez internet. Pozdrawiam.

Pani powinna wykonać biocenoza pochwy w zależność od wyniku odpowiedni postepowania
W przypadku rozpoznanego zespołu PCO i planowanego zajścia w ciążę można rozważyć:
1.dieta plus inozytol np preparat Ovarin /suplement diety bez recepy/
2. Metformina po konsultacji z ginekologiem /kilka miesięcy/
3. Stymulacja owulacji Clostylbegyt po konsultacji z lekarzem monitorowanie cyklu - USG
Poprawa stanu w pochwie po wykluczeniu stanu zapalnego /najczęściej grzybica/ - probiotyki miejscowo np.Invag, Gynomed vaginal activ, lub doustnie Provag, Trilac /kapsułki kwsoodporne/.
Witam
Polecam dostępny bez recepty Mucovagin tabl dopochwowe lub żel dopochwowy,lub Multi Gyn żel ,doskonale sprawdza się żel Sensivella-bez recepty./dodatkowo wzmocnienie libido do 70%/
Proszę wypróbować
Pozdrawiam
Bez wizyty lekarskiej się nie obejdzie ...Zapraszam ! Grzegorz Wodzyński
Takie objawy mogą wiązać się z zakażeniem bakteryjno -grzybiczym pochwy. Konieczne jest badanie ginekologiczny by leczyć adekwatnie i przyczynowo !!! Zapewne są też zaburzenie hormonalne o charakterze androgennym (nadmierna reakcja lub nadmiar męskich hormonów płciowych). Zrozumiałe jest, że antykoncepcję trzeba odstawić planując ciążę ale należy zadbać o biocenozę pochwy, a w tej kwestii proszę poczytać o wpływie LASERA MONALISA - TOUCH , gdyż moje doświadczenia są bardzo dobre i stosuję ją z powodzeniem u swoich pacjentek lecząc suchość ,atrofię poprawiając florę bakteryjną i odczyn PH pochwy BD
W przypadku zespołu PCo najczęściej nie dochodzi do owulacji więc jęsli chce Pani zajść w ciążę najprawdopodobniej konieczna będzie stymulacja jajeczkowania.na suchość pochwy proszę sobie kupić preparaty dopochwowe kwasu hialuronowego np. Mucovagin. A najlepiej udać się na wizytę do ginekologa.