Ile godzin i minut uczyc sie, jakie metody nauki dla osoby niepelnosprawnej

10 odpowiedzi
Ile powinienem poswiecic czas na nauke, oraz metody nauki aby moc zapamietac i nie zapominac? Bo jestem na zajeciach w szkole policealnych zawod technik informatyk.Jestem po okoloporodowym czyli po urodzeniu mnie lekarz i uszkodzil glowe, mam problemy z nauka czyli
Koncentracja ze skupieniem oraz notowaniem itp.A chce zdac egzaminy .Bo juz ze 2 razy bylem w szkole policealnej ale rezygnowalem i wypisywalem sie nie chce teraz rezygnowac.
Jeżeli masz problemy z zapamiętywaniem wiadomości, dobrą metodą jest powtarzanie wiadomości często ( kilka razy tych samych ), ale w czasie 20- 30 minut. Systematyczne powtarzanie powoduje utrwalanie materiału, który masz przyswoić. Czyli często, ale krótko. Oczywiście tę metodę należy zastosować na kilka dni przed zaliczeniem.

Witam, to pytanie nie do mnie. Pozdrawiam
Musi pan po taka porade zglosic sie do psychologa, ktory oceni pana deficyty i podpowie jak z nimi dzialac. Zaden opis nie zastapi osobistego badania psychologicznego.
Witam,
pytanie trafiło do mnie jednak ja nie zajmuje się zaburzeniami pamięci. Mam nadzieję, że inni będą bardziej pomocni. Życzę powodzenia. Pozdrawiam!
Witam.
Proszę ćwiczyć biofeedback eeg i na pewno pomoże w Pańskich problemach.
Polecam gorąco, jest to metoda, która pozwoli Panu osiągnąć zamierzony cel.
Pozdrawiam
Dzień dobry! Pisze Pan, że ma Pan trudności z koncentracją. Podczas nauki warto zbudować sobie taki system, aby odpowiednio podzielić przyswajany materiał - przykładowo 15 minut spędza Pan nad nauką, robi Pan 5 minut przerwy, i wraca Pan do przyswajania materiału. Warto też zminimalizować bodźce, które odsuwają uwagę od nauki w Pana otoczeniu - m.in. wyciszyć telefon komórkowy na czas nauki własnej, mieć odpowiednio uporządkowane miejsce, w którym Pan powtarza materiał po zajęciach. Uczy się Pan przedmiotów wymagających logicznego myślenia, dlatego wydaje mi się, ze warto rozwijać swoje umiejętności poznawcze nie tylko w czasie przeznaczonym na naukę - może Pan rozwiązywać sudoku, krzyżówki, zagadki logiczne, które "pobudzają" umysł do pracy i uczą utrzymywania skupienia. Jeśli chodzi o trudności w efektywnym notowaniu to uważam, że warto poinformować o problemie nauczyciela. Pozdrawiam.
Witam, niestety nie podaje Pan na ile jest Pan niepełnosprawny i jaka jest diagnoza lekarska.
Abstrahując na razie od tego powinien Pan zająć się na wstępie treningiem koncentracji ( (brain gym) i nauką technik zmniejszajęcych poziom stresu. To powinno nawet już wystarczyć.
Pozdrawiam
To dobrze, że jest Pan wytrwały w kwestii zdobywania wiedzy. Motywacja i zaangażowanie to bardzo dużo. Proszę poszukać informacji o mnemotechnikach. Być może któraś Pana zainteresuje. Trudno powiedzieć ile potrzeba czasu żeby przyswoić dany materiał. To zależy od różnych czynników. Pozdrawiam serdecznie M. Szweda
Trudno odpowiedzieć na pana Pytanie o czas i metody nauki. Każdy z nas ma swój sposób na naukę i możliwości. Wydaje mi się, że skoro pan ma pewne problemy wynikające z przebiegu porodu to czy nie warto zastanowić się nad wyborem łatwiejszego kierunku niż ten na którym Pan obecnie jest. Dobre metody na zapamiętywanie to mnemotechniki, które do procesu zapamiętywania wprzęgają wyobraźnię. Powodzenia!
Witam, Pana pytanie jest przeznaczone dla specjalisty z innej dziedziny. Ja nie potrafię Panu pomóc.