Hipnoterapia

8 odpowiedzi
Czy hipnoterapia proponowana przez skype jest skuteczna? Czy skuteczniejsza metoda jest psychoterapia?
Dzień dobry,
Nie jestem w stanie się wypowiedzieć na temat hipnoterapii, gdyż nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Psychoterapia przez skype jest skuteczna. Jednak dopóki jest to możliwe warto skorzystać z psychoterapii bezpośrednio w gabinecie, wtedy najpełniej można z niej skorzystać.
Pozdrawiam
Aneta Bielejec

Na temat hipnoterapii nie mam zdania, ponieważ nie stosuję tej metody pracy. proszę pytać specjalistów, którzy mają hipnoterapię w swoim profilu. pozdrawiam GR
Witam hipnoterapia stosowana przez skp wydaje się nieco trudnym przedsięwzięciem .Nie pracuję taką techniką zapraszam na skp lub do bezpośredniego kontaktu w psychoterapii.
dzień dobry, pomoc psychologiczna, jak najbardziej online. Nie potrafię udzielić właściwej odpowiedzi na drugie pytanie. Myślę, że w zależności od zgłaszanego problemu pomoc online może być skuteczna bądź nie. Moje dotychczasowe doświadczenia wskazują na to, że sposób pomocy via online jest naprawdę skuteczny. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu/ Agnieszka Jaślikowska-Nowak
Dzień dobry, czytając Pani/Pana wiadomość zaciekawia mnie Pani poszukiwanie pomocy w obszarze hipnoterapii vs psychoterapii. Czy miała Pani/Pan już jakieś doświadczenia z hipnoterapią bądź psychoterapią? Z jakiego powodu rozważa Pan/Pani te formy pomocy? Z jakim problemem się Pani/Pan boryka i w czym hipnoterapia czy psychoterapia miałaby pomóc?
Jestem psychoterapeutką, pracuję w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym włączając rozumienie psychodynamiczne i osobiście wierzę w skuteczność psychoterapii, czyli pracy w oparciu o relację, pracy twarzą w twarz, w autentycznym kontakcie z drugim człowiekiem. Ważne jednak byłoby dla mnie sprawdzenie z czego wynika Pani/Pana pytanie o hipnoterapię. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Jeśli jest taka możliwość, to lepiej skorzystać z konsultacji na żywo. Jeśli nie ma, to wtedy poprzez Skype. Metodę pracy wybieramy po konsultacji, w zależności od tego z jakim problemem pacjent się boryka.
Pozdrawiam serdecznie.
Psychoterapia i to u terapeuty zrzeszonego w jakimś towarzystwie, który pracuje wg. ściśle określonej umowy z Pacjentem oraz przestrzega zasad kodeksu etycznego psychoterapeuty. Pozdrawiam
Dzień dobry. Hipnoterapia może być wykorzystana w leczeniu stacjonarnym. Trudno mi ocenić jej skuteczność w terapii on-line. Polecam podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.