Guzek na nosie po uderzeniu

19 odpowiedzi
Witam, 3 lata temu miałam wypadek, w którym złamał mi się nos. Od tego czasu po lewej stronie nosa jest mały guzek, wyczuwalny pod palcem. Chciałabym zdecydować się na operację plastyczną polegającą jedynie na usunięciu tej narośli z kości, nic więcej zmieniać nie chcę, gdyż do kształtu mojego nosa nie mam żadnych zastrzeżeń. Moje pytanie brzmi - czy jest szansa na usunięcie tego guza?
jest to pytanie do laryngologa, może chirurga plastycznego korygującego nosy

Dzień dobry. Aby uzyskać odpowiedz na to pytanie proszę zgłosić się na konsultacje do lekarza specjalisty w zakresie chirurgii plastycznej. Lekarz zbada Panią i omówi plan zabiegu. Pozdrawiam serdecznie.
Witam, pytanie należy kierować do laryngologa lub chirurga plastyka. Chyba że jest to guzek na skórze, wtedy i tak chirurg który miałby się podjąć usunięcia musi zobaczyć zmianę. Pozdrawiam.
Musi Pan udać się do chirurga plastycznego i tam dowie się Pan wszystkiego, myślę, że raczej będzie to do zrobienia. Pozdrawiam serdecznie!
Witam pytanie nie z mojej dziedziny ale da się to zrobić.... Trzeba się udać do laryngologa albo chirurga plastyka, który po zbadaniu powinien przedstawić możliwe metody leczenia. Wydaje mi się że laryngolog może ocenić jedynie czy nie ma skrzywienia przegrody nosa i jeśli jest to może zaproponować leczenie operacyjne dotyczące skrzywienia przegrody ale guzka może nie zlikwidować. Zaś plastyk może poprawić kształt i wykonać korektę usuwając guzek ale może to być operacja nie refundowana przez NFZ....
Dobry wieczór, niestety nie w moim gabinecie, pozdrawiam
Trudno mi jednoznacznie stwierdzić jaki charakter ma opisywana przez Panią zmiana. Możliwości działania zależą bowiem od charakteru zmiany. Aby to jednoznacznie ocenić proponuję jednak bezpośredni kontakt z lekarzem.
Takie zabiegi wykonują laryngolodzy albo chirurdzy plastyczni. Trzeba się skonsultować, z którymś z tych lekarzy specjalistów.
Szanowna Pani,

Guzek, o którym Pani pisze, to najprawdopodobniej blizna kostna, która może się tworzyć w czasie gojenia złamania. Jest to częste następstwo urazów nosa, powodujące różnie nasilony defekt kosmetyczny, od minimalnego do wyraźnych zniekształceń obrysu nosa.

Oczywiście istnieje możliwość usunięcia tego guzka. Operację wykonuje się z niewidocznych cięć wewnątrz nozdrzy (lub jednego nozdrza). Operację można z powodzeniem przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym bez konieczności hospitalizacji.

Łączę pozdrowienia. Gdybym mógł być pomocny, zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

Z poważaniem,
dr Michał Lewandowicz
Proszę pytać chirurga plastycznego. Pozdrawiam serdecznie
Witam,
bez zobaczenia pacjenta i zrobienia badań (rtg, CT/MR) nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Proponuję skonsultować się z chirurgiem plastykiem.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Witam serdecznie,
Jak najbardziej można pomyśleć o usunięciu zmiany tego typu. Decydujące będzie badanie kliniczne, precyzyjna ocena lokalizacji zmiany i warstwy w której się umiejscowił: krwiak, blizna, pourazowa, deformacja kostna. Zapraszam na konsultację. W zależności od charakteru zmiany podejmiemy decyzję odnośnie optymalnego postępowania.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski
Dzień dobry. Usunięcie guzka jest możliwe bez operacji korekcyjnej nosa. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że każda zmiana powinna być poddana badaniu histopatologicznemu. W zależności od wyniku takiego badania, konieczne może okazać się poszerzenie cięcia i usunięcie większej ilości tkanek. Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry. Myślę, że jest to możliwe do usunięcia. Osobiście nie zajmuję się tymi zabiegami. W naszej klinice we Wrocławiu (noaclinic.pl) mogę polecić chirurgów plastyków - doktora Adama Kalecińskiego i panią doktor Martę Wilczyńską-Staniul. Jeśli było robione zdjęcie RTG nosa, proszę je pokazać na konsultacji. Życzę powodzenia, Janusz Orzechowski.
Witam,
Aby udzielić Pani kompetentnej odpowiedzi musiałbym Panią zbadać.
Z poważaniem
R.Mądry
Jeżeli ten guzek ma bezpośredni kontakt z kością to jest to najprawdopodobniej uwapniony krwiak podokostnowy.Usunięcie jego jest możliwe ale zgrubienia związane ze zmianami blizowatymi wokół guzka mogą być widoczne nawet po usunięciu w postaci niewielkich zgrubień.Dla mężczyzny to nie jest żadna strata na urodzie.....Ale to tylko mój pogląd i wcale nie musi się Pan z nim zgadzać
Witam,
Pani przypadek nie da się rozwiązać przez internet. Powinna Pani pójść na konsultację do chirurga plastyka.
Dzień dobry
W takiej sytuacji wskazana jest w pierwszej kolejności diagnostyka RTG. Czy zmiana jest związana z kością lub jest jej częścią.
O szczegółach zabiegu należy porozmawiać z chirurgiem plastykiem lub laryngologiem.

Pozdrawiam
Jasiuk
Pytanie musi zostać zadane osobie, która ma do dyspozycji badanie nosa i prześwietlenie kości wchodzących w jego skład.