Głęboka próchnica

8 odpowiedzi
Dzień dobry . Stomatolog stwierdził u mnie Głęboka pròchnice zeba ? Przed leczeniem mnie wogole nie bolał a teraz boli . Czy to normalne ze tak sie dzieje ?Nie dawało zadnego znaku . Po leczeniu bolala mnie później cala glowa , twarz . Mialam dane znieczulenie .
Dzień dobry, niestety jest to możliwe !Próchnica głęboka nieraz nie daje objawów bólowych! Podczas oczyszczania zęba z próchnicy głębokiej może dojść do odsłonięcia rogu miazgi, przegrzania miazgi, lub trzeba się liczyć ze stanem zapalnym miazgi ,który w początkowej fazie mógł nie dawać odczuć bólowych, a pogłębiający się proces zapalny spowodował dolegliwości bólowe.Należy wykonać RTG zęba w celu dokładnej diagnostyki.Pozdrawiam dr Kręcisz

Prosze wrócić do stomatologa zeby pani pomógł
Tylko widząc ząb lekarz dentysta jest w stanie ocenić jak głęboki jest ubytek, jakie mogą być konsekwencje bólowe dla pacjenta. Warto zwrócić uwagę czy ból nasila się na zimno co może być wskazówką w kierunku konieczności leczenia kanałowego. Pozdrawiam, RS
Dzień dobry,

Próchnica jest chorobą infekcyjną, i jak żab nie bolał wcześniej to mogła to być kwesta czasu aby zaczął. Sądzę że stomatolog próbował ratować tego zęba przed leczeniem kanałowym, ale już było za późno. Niestety. Bakterie z ubytku wniknęły do środka zęba i to spowodowało dolegliwości bólowe.
Pozdrawiam
Piotr Lipnicki
Witam!
Wszystkie objawy wskazują na postępujący stan zapalny miazgi zęba.
Proszę wziąć pod uwagę potrzebę leczenia kanałowego tego zęba.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
Przy bardzo głębokiej próchnicy, faktycznie to może czasami się w podobny sposób objawiać. Jeśli dolegliwości nie ustępują całkowicie w przeciągu kilku dni, zwykle jest to wskazanie do leczenia kanałowego tego zęba - świadczy to zwykle o infekcji wewnętrznych tkanek zęba.
Zdarza się tak, że ząb, który wcześniej nie dawał dolegliwości po leczeniu może być bardziej wrażliwy. Jeśli jednak ta wrażliwość nie ustępuje, nie powinno się tego tak zostawić.
Witam,
W czasie opracowywania ubytków próchnicowych czy to średnich czy głębokich dochodzi do mikrouszkodzeń tkanek zęba co jest normalnym procesem podczas tej procedury. Po każdej interwencji może dochodzić do czasowej nadwrażliwości zęba, a to jest niekiedy wpisane w ten zabieg, ale w przypadku próchnicy głębokiej mimo usunięcia próchnicowych tkanek mogło także dość do zakażenia miazgi tzw. "nerwu zęba" i wtedy ząb najprawdopodobniej wymaga leczenia kanałowego. Pani objawy bólowe wskazują na zakażenie i stan zapalny miazgi. Pragnę zaznaczyć, że ze względu brak pełnego obrazu diagnostycznego i klinicznego są to możliwe przyczyny Pani problemów.
Witam,
niestety dokładne odpowiedzenie na to pytanie wymaga wizyty u stomatologa. Przyczyn może być wiele. W najlepszym wypadku, wypełnienie która zostało u Pani wykonane jest po prostu zbyt wysokie. Jeżeli jednak ząb boli Panią cały czas, to najprawdopodobniej wymaga on leczenia kanałowego.

Z poważaniem,
A. Pańczyk-Chylińska