Ergonomia - dyskomfort podczas jazdy, nic nie pomaga ...

15 odpowiedzi
Dzien dobry, mój narzyczony ma 35 lat. Podczas jazdy samochodem, w sumie już od razu po uruchomieniu silnika odczuwa dyskomfort i ból (odcinek lędźzwiowy i udo). KIlkaset złotych poszło już na wszelkiego typu wkładki, poduszki i nic nie daje (oczywiscie były to sugestie fizjoterapeutów niesety nie przyniosły rezulatu). Różne ustawienia footela również. Ból pojawia sie od razu a nie podczas długiej jazdy. Porsze o pomoc, bo bedziemy musieli sprzedac samochód. Jest to model Lexus is 250. Za wszelkie doradztwo bardzo dziękuje.
Witam - prawdopodobnie problem nie leży w samochodzie tylko w jakimś stopniu w kręgołupie lędźwiowym. Żeby coś więcej powiedzieć muszę męża zbadać na wizycie - takich rzeczy nie jesteśmy w stanie diagnozować przez internet. Pozdrawiam

Witam istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, nie ma tu prostego rozwiązania jest dużo pytań które należy zadać, gdy zmiana pozycji na prawidłowa nie przynosi poprawy możliwy jest problem strukturalny albo funkcjonalny innych struktur, które mogą być zaangażowane w problem . Czy bóle kregosłupa to normalne? Czy są ludzie, którzy nie mają z tym problemu?

Otóż, według mnie nie ma. Są tylko Ci, którzy wiedzą jak sobie z tym radzić.
Wiec zapraszam konsultację być może będę mógł pomóc .
Witam
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bez badania pacjenta. Muszę ocenić mechanikę ciała w różnych momentach i może oglądnąć fotel w tym aucie.
Pozdrawiam
A terapia jakaś była? MRI?
Szanowna Pani,
promieniowanie bólu do uda (lub innego miejsca w nodze) świadczy o ucisku nerwu w obrębie kręgosłupa lędźwiowego i/lub w pośladku.
Jeśli ból występuje tylko podczas siedzenia (od razu) skłaniałbym się ku ucisku w pośladku (tzw. zespół mięśnia gruszkowatego).
Terapia? Rozciąganie i ugniatanie pośladka- w dużym skrócie.
Zalecam udać się do Fizjoterapeuty i podążać właśnie tym torem. Problem jest do "naprawienia" podczas kilku wizyt.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, Pani pytanie jest niezwykle ubogie w opis dolegliwości, dlatego mogę jedynie podpowiedzieć osobę która przeprowadzi wywiad, i badanie, polecam wizytę u Tomka Fijołka we Wrocławiu. Pozdrawiam
Witam Panią.
Sama zmiana ergonomii bez wprowadzenia odpowiedniego, kierunkowego leczenia zmieni niewiele bądz tak jak w przypadku narzeczonego nic nie zmieni. Należy udać się do fizjoterapeuty, który zajmuje się leczeniem bólu kręgosłupa. Ja polecam metodę McKenziego gdyż z doświadczenia wiem, że działa bardzo dobrze w takich przypadkach i tutaj warto wybrać jednego z certyfikowanych terapeutów ich lista jest dostępna na stronie Instytutu McKenzie Polska. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, badania i próbnego leczenia będzie wiadomo z jakiego rodzaju uszkodzeniem mamy do czynienia i pod tym kontem dobiera się dokładną formę leczenia i zasady ergonomii, które nie zawsze są dla każdego identyczne.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dobry Wieczór.
Należy zadać kilka istotnych pytań: m.in. od jak dawna pojawia się aktualna dolegliwość, czy w jakiś inny sposób można ją również sprowokować, nasilenie bólu, zmniejszenie bólu przez zmianę pozycji, itp.
Niemożliwym jest określenie przyczyny drogą internetową.
Pozdrawiam
Mgr Piotr Iberhan
Sugeruje to dużą niestabilność w odcinku lędźwiowym, najprawdopodobniej chodzi tu o dyskopatię. Należy udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty na rehabilitację, najlepiej z rezonansem tego odcinka. Jeśli terapia nie pomoże po miesiącu, dwóch, należy rozważyć operację.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Proszę nie sprzedawać samochodu:)
Jestem wstanie pomoc narzeczonemu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

rozumiem jak bardzo uciążliwa może to być dysfunkcja, szczególnie, że każdy z nas praktycznie codziennie korzysta z samochodu. Natomiast nie wydaje mi się, by tutaj marka, czy fotel w aucie (charakter budowy) był przyczyną dolegliwości. Prędzej doszukiwałbym się jej bezpośrednio w kręgosłupie lub okolicy przejścia lędźwiowo-krzyżowego Pani męża.

Z pewnością każda podkładka, szczególnie pod odc lędźwiowy, będzie dodatkowo drażnić i uciskać na mięśnie, jeśli pozycja kręgosłupa nie jest prawidłowa - czyli efekt będzie zupełnie odwrotny. Tego typu zaopatrzenie, ma za zadanie wspomagać i wspierać w utrzymywaniu danej pozycji, a nie ją wymuszać.

Zacząłbym od działania na tkankach miękkich, czyli rozluźniania mięśni okolicy lędźwiowej, miednicy oraz uda. Tutaj występuje dużo struktur, które mogą ulegać napięciom i w konsekwencji wywoływać ucisk na konkretne korzenie nerwowe (np. mięsień gruszkowany, potrafi drażnić nerw kulszowy, powodując objawy jak w rwie). Kolejno skorygować pozycję siedzącą, tj. przysunąć fotel bliżej kierownicy. Spowoduje to zmniejszenie przodopochylenia miednicy po stronie prawej podczas duszenia na pedały gazu oraz hamulca prawą nogą. Noga nie będzie musiała się aż tak prostować i wprowadzać dodatkowej asymetrii.

Oczywiście wg mnie mąż powinien podlegać specjalistyczne ocenie i terapii, podczas której można by odmienić zaistniałą sytuacje. Zachęcam do wizyt u fizjoterapeutów. Na żywo, można zupełnie inaczej skorygować pewne dysfunkcje.

Pozdrawiam serdecznie,
Przemysław Jeziorski
To raczej nie wina samochodu, a zaburzeń z jakimi boryka się pani mąż, myślę że jestem wstanie poprawić jego stan. Zapraszam
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Osobiście proponuje najpierw zdiagnozować problem wizytą u osteopaty i u ortopedy. To czy jeździ sie traktorem czy motorem nie ma znaczenia jeśli problem nie jest wyleczony. Prosze zrobić MRI odcinka lędźwiowo-krzyżowego i przyjechać na wizytę.
W takiej sytuacji w pierwszej kolejności polecam zlikwidowanie pierwotnego problemu. W wieku 35 lat nie powinny istnieć sytuacje, tym bardziej powtarzalne, prowadzące do takich dolegliwości. Zalecam wizytę fizjoterapeutyczną w celu dokonania oceny postawy, dolegliwości, itd.
Dzień dobry,
a jak jest z siedzeniem na zwykłym krześle? W innym samochodzie? Czy była wykonywana jakaś diagnostyka obrazowa? Działania manualne u fizjoterapeuty? Za mało wiem, żeby wypowiedzieć się od jakiej struktury to zależy i jaką dobrać terapię. Pozdrawiam,
DB