Epizody z bólami szyji/kręgosłupa

3 odpowiedzi
Od roku miewam epizody podczas których, boli mnie część szyji i kręgosłupa, mam mdłości (i czasem nudności). Ataki nasilają się w stresujących dla mnie sytuacjach. Kręci mi się wtedy w głowie jak gdybym zaraz miała zemdleć, drętwieją końcówki nóg i rąk. Jedyne co wtedy choć trochę pomaga to masaż szyji i kręgosłupa... Nie wiem już co robić, bardzo się boję. Czy powinnam zrobić prześwietlenie RTG? Udać się do neurologa czy może ortopedy?
Konieczna pełna konsultacja, wywiad, ocena stanu ogólnego, neurologicznego etc Jaki nastrój, sen, tryb życia?? Inne schorzenia problemy ??
Może zaburzenia związane z kręgosłupe, napięciem i brakiem ćwiczeń, ? z zaburzeniami lekowymi ?? Zapraszam na wizytę i konsultację, z wynikami.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Badanie rtg jest badaniem bardzo ogólnym, w diagnostyce chorób kręgosłupa lepiej wykonać badanie MRI.
w zależności od wyniku badania MRI oraz badania klinicznego w kontekście dolegliwości pacjenta ustala się odpowiednie leczenie.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem bólu.
Jedna z częstszych przyczyn jest choroba dysku (krążka międzykręgowego). Wysunięcie dysku może być przyczyną bólu ostrego (tzw. “wypadniecie dysku”) lub przewlekłego (zmiany degeneracyjne dysku).
Drugą częstą przyczyną przewlekłego bólu kręgosłupa jest stenoza (zwężenie) kanału kręgowego.
Źródłem bólu kręgosłupa mogą być też choroby pozostałych struktur wchodzących w skład kręgosłupa; zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa (15-25%), stawów krzyżowo-biodrowych (20-30%), oraz tkanki okołokręgosłupowej; ścięgna, więzadła i mięśnie otaczające kręgosłup.

Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
Dzień dobry, proszę się umówić do neurologa.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.