Dziwne napady padaczkowe, chwilowa utrata pamięci.

Od 2011 r. choruje na epilepsję. Naturalnie jestem pod opieką neurologa. Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie coś takiego, że wykonuje jakąś czynność typu sprzątanie czy spożywanie posiłku i wyłączam się oczywiście dalej tę czynność wykonując. Jak się ocknę, to chce wrócić do wcześniej wykonywanej czynności, bo nie pamiętam, że ją wykonywałam.Miałam również dziwną sytuacje w czasie snu. Normalnie spałam i od razu zerwałam się jak oparzona i nie wiem co się ze mną działo. Rano po wybudzeniu byłam cała obolała jak po napadzie toczono-klonicznym. Miałam również takie objawy jak osłabienie, wstręt do jedzenia.
Czy to też są napady padaczkowe?

Nie diagnozuje się pacjenta na podstawie kilku zdań.
Ważne jest jaki rodzaj padaczki, z jakiego powodu, jakie leki, w jakich dawkach, wiek chorego inne choroby itd
Mogą to być napady padaczkowe, ale przedstawiła Pani/Pan za mało danych.

dr n. med. Andrzej Żytkowski
dr n. med. Andrzej Żytkowski Lekarz rehabilitacji medycznej, Neurolog, Anestezjolog Łódź
Szanowna Pani,
to rzeczywiście mogą być symptomy padaczki. Ważne byłoby wiedzieć, czy to ,,po wybudzeniu byłam cała obolała jak po napadzie toniczno-klonicznym", było tylko ,,wrażeniem" czy rzeczywiście miała Pani napad podczas snu. Może jakiś ,,współspacz" był świadkiem. Od tego jak często są napady i jaka jest ich charakterystyka zależy dobór leków - najlepiej żeby padaczka była pod pełną kontrolą. Andrzej Żytkowski

Szanowna Pani, "wyłączenia " świadomości, które Pani opisuje, które trwają więcej niż kilka sekund, mogą być napadami ogniskowymi czyli wynikającymi z podrażnienia kory mózgowej. Jeśli zdarzają się często np,.codziennie badanie EEG powinno wykazać zmiany ogniskowe typowe dla tego rodzaju zaburzeń. Jeśli ich nie będzie trzeba rozważyć zaburzenia psychogenne czyli np. zaburzenia koncentracji i uwagi, które często występują u pacjentów zażywających silne leki przeciwpadaczkowe. Nocny epizod, który Pani opisała mógł być napadem padaczkowym ale jeśli takie epizody nie powtarzają się traktowałabym je jako koszmary nocne, które przecież każdemu mogą się przydarzyć. tutaj również zapis EEG po bezsennej nocy mógłby wnieść coś do rozpoznania.
Istotą napadów padaczkowych jest ich powtarzalność i doznania za każdym razem takie same lub bardzo podobne gdyż do wyładowań elektrycznych dochodzi na początku w tej samej nadpobudliwej grupie komórek nerwowych. Serdecznie pozdrawiam,życzę zdrowia i zapraszam na konsultację lekarską. Z poważaniem Ewa Ogrdodowska-Hamankiewicz

Specjaliści w zakresie leczenia: padaczka

Izabela K. Pędraszewska

Izabela K. Pędraszewska

Neurolog

Warszawa

Wiesław Kowalewicz

Wiesław Kowalewicz

Neurolog, Patomorfolog

Wołomin

Tomasz Grędziński

Tomasz Grędziński

Neurolog, Lekarz medycyny estetycznej

Augustów

Krzysztof Michalak

Krzysztof Michalak

Specjalista medycyny naturalnej, Neurolog, Homeopata

Poznań

Jacek Gołąbek

Jacek Gołąbek

Neurolog

Łuków

Marcin Nastaj

Marcin Nastaj

Neurolog

Kraśnik

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 9 pytań dotyczących usługi: padaczka

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wszystkie treści opublikowane na portalu ZnanyLekarz.pl mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą być traktowane jako substytut porady medycznej.