Dzień dobry, zwracam się z problemem dotyczącym snu i nie tylko. Od jakiś 2 miesięcy miewam problem

5 odpowiedzi
Dzień dobry, zwracam się z problemem dotyczącym snu i nie tylko. Od jakiś 2 miesięcy miewam problem z niewyspaniem, budzę się w nocy często i zażywam melatoninę dzięki której, budzę się znacznie rzadziej. Sypiam od 7-9 godzin i czuję straszne zmęczenie i jedyne czego pragnę to ciągłego snu. Kończę niedługo 20 lat i to chyba za wcześnie na jakiekolwiek problemy ze snem. Jeśli to za mało, to dochodzą do tego męczące myśli np. błędy życiowe, traumy z dzieciństwa które przypomniały mi się w wieku 19 lat, wcześniej nie przeszkadzały mi w żaden sposób bo o nich nie myślałem. Również dochodzą do tego zmiany nastrojów i wmawianie sobie rzeczy typu, że robię coś źle, po prostu straszne przewrażliwienie. Niekiedy są dni kiedy jestem bardzo nerwowy i unikam kontaktów, na ten moment nie pracuję z ludźmi i nie odczuwam tego dyskomfortu gdy wcześniej pracowałem. Boję się prosić o pomoc specjalistów, bo mój tok myślenia mi na to nie pozwala, odczuwam lęk, że żaden lekarz mi nie pomoże, ale bardzo chcę spróbować. Zapisuje się a gdy nadchodzi termin wizyty, rezygnuje bo twierdzę, że nadal nie jestem gotowy.
Dzień dobry. Objawy takie jak problemy ze snem, nadmierne, chaotyczne myśli oraz nerwowość mogą być związane z zaburzeniami lękowymi. Zalecam niezwłoczną konsultacje z psychologiem, ponieważ bez odpowiedniej pracy nad tymi problemami, będą się one nasilały. W kwestii bycia gotowym do konsultacji: jeśli jesteśmy gotowi poprosić o pomoc to również jesteśmy gotowi ją przyjąć.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, Zrozumiałe jest, że czuje Pan lęk przed szukaniem pomocy specjalistycznej, proszę jednak pamiętać, że to pierwszy krok do poprawy.
Rozmowa z profesjonalistą może pomóc zidentyfikować przyczyny problemów ze snem oraz znaleźć sposoby radzenia sobie z nimi.
Dzień dobry
Warto przebadać się pod kontem medycznym, skorzystać z konsultacji psychologiczne aby określić źródło trudności z jakimi Pan się mierzy
Pozdrawiam
Dzień Dobry,
to ważne, że zdecydował się Pan podzielić własnymi przeżyciami i obawami. Widzę, że opisane powyżej trudności są przyczyną wielu Pana zmartwień, a perspektywa wizyty specjalistycznej wywołuje u Pana silne emocje i budzi wątpliwości.
W takich sytuacjach często pomocna staje się analiza długoterminowych zysków i strat (A więc co może wnieść w Pana życie decyzja o konsultacji?).
Rozmowa z psychologiem/psychiatrą umożliwi Panu uporządkowanie zgłaszanych trudności, a przede wszystkim będzie zaczątkiem procesu mającego na celu poprawę jakości Pana życia.
Życzę wszystkiego dobrego

Dzień dobry, dziękuje za podzielenie się swoimi trudnościami. Jak najbardziej zrozumiały jest lęk przed wizytą u specjalisty, dotyka on wielu osób. Zaburzenia snu, rozmyślanie czy natłok myśli mogą być związane np. z zaburzeniami lękowymi. Zachęcałbym do odbycia konsultacji ze specjalistą, który będzie miał możliwość z zapoznaniem się ze wszystkimi Pana trudnościami i podjęciu odpowiednich kroków.
Życzę wszystkiego dobrego :)