Dzień dobry wczoraj lekarz dentysta zaproponował mi założenie licówek kompozytowy na 4 żęby z przodu

3 odpowiedzi
Wczoraj lekarz dentysta zaproponował mi założenie licówek kompozytowy na 4 żęby z przodu (jedynki i dwójki) z 4 tych zębów 3 były leczone kanałowo. Na ta chwilę na jedynkach już od 7 lat są licówki kompozytowe ale każda innego koloru. Chce żeby to ładnie wyglądało, dlaczego dentysta proponuję licówki??? czytam w internecie a tam piszą że na martwe żęby nie zakłada się licówek (chodź już je mam i chodzę tak już od 7 lat, kanałowe leczenie było jeszcze wcześniej, bo w dzieciństwie) co mam zrobić ?? Czy żęby wytrzymają te kompozyty ?
Witam!
Proponowane leczenie zależy od stanu zębów. Jeśli zależy Pani na trwałym i estetycznym wyglądzie najlepszym rozwiązaniem będzie praca porcelanowa. Dentysta decyduje jaki jest zakres preparacji, czy jest to korona czy licówka w zależności od stanu tkanek twardych zęba.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, najładniejszy efekt estetyczny uzyskuje się licówkami lub koronami porcelanowymi, które są też trwalsze od kompozytowych. Lekarz doradzi co należy wykonać w zależności od stanu zębów.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa Raczmańska-Kaniewska
Witam
Zakres prac zależy od stanu zębów. Licówki kompozytowe działają jak zwykłe wypełnienia i ich trwałość i estetyka jest niestety mniejsza od prac ceramicznych. Licówki kompozytowe według mnie to takie rozwiązanie kompromisowe (cena do efektu). Najlepszym rozwiązaniem, najtrwalszym i estetycznie stabilnym są licówki i korony ceramiczne.
Pozdrawiam Tomasz Żuchowski.