Dzień dobry przychodzę z taką sprawa mianowicie szłam dzisiaj do domu i jak to osoba młoda kostki na

4 odpowiedzi
Dzień dobry przychodzę z taką sprawa mianowicie szłam dzisiaj do domu i jak to osoba młoda kostki na wierzchu skarpetki ledwo wystające z butów i nie zauważyłam że koło mnie leci chusteczka, która przydziela mi się do nogi przez wiatr potem gdy odleciała zobaczyłam że była na niej krew. Nie wiem co robić bardzo się boję okapalam się Ale czuje zw za mało wyrzuciła nawet spodnie i buty w których byłam ubrana. Co robić do kogo się udać na terapię. Dodam że zaczęłam golić nogi po umyciu nóg kilkakrotnie Ale w nie dość cieplej wodzie i się zacielam czy teraz mogłabym się czymś przez to zarazić.
Dzień dobry,

Nie do końca wiem, co w tej sytuacji jest problemem - czy fakt kontaktu Pani nogi z husteczką pobrudzoną krwią obcej osoby czy też Pani reakcja na tę sytuację?
Jeśli to pierwsze to proszę po prostu udać się do lekarza pierwszego kontaktu, opisać sprawę i zastosować się do jego zaleceń.
Jeśli to drugie, to proszę udać się do psychologa - psychoterapeuty.

Pozdrawiam i powodzenia!

Dzień dobry,
Jeśli odczuwa Pani ogromny lęk związany z tą sytuacją proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który wyjaśni kiedy obawy o możliwość zarażenia się jakaś chorobą są słuszne z medycznego punktu widzenia. Jednocześnie jeśli jest to natrętna myśl, która w ciągu dnia przeszkadza w funkcjonowaniu zachęcam do porozmawiania z psychologiem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, z opisu rozumiem, że miała Pani kontakt z chusteczką zabrudzoną krwią i obawia się Pani, że mogło dojść do zakażenia. Następnie opisuje Pani sytuację z zacięciem się, gdzie również pojawia się krew. Jeśli dobrze rozumiem, krew, pęknięty naskórek to są pewnego rodzaju wyzwalacze lęku, z którym chciałaby Pani sobie poradzić. W takiej sytuacji proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który zleci wykonanie odpowiednich badań, aby upewnić Panią, że nie doszło do żadnego np. zakażenia. Jeśli lęk związany z tymi wyzwalaczami pozostanie to pomocna będzie dla Pani konsultacja psychologiczna, na której temat zostanie dokładnie omówiony ze specjalistą i być może będzie to wystarczające. Jeśli nie - psycholog z pewnością wskaże Pani innego, bardziej kompetentnego w tej dziedzinie specjalistę.
Życzę dużo siły!
K.K.
Z Pani wypowiedzi widzę, że odczuwa Pani dość duży lęk spowodowany opisanym wydarzeniem. Proponuję rozwiązanie dwustopniowe: wizytę u lekarza pierwszego kontaktu (internisty), który pokieruje Panią na odpowiednie badania (np.: krwi), aby wykluczyć możliwość zarażenia się przez kontakt z chusteczką, oraz wizytę u psychologa lub psychoterapeuty, który pomoże uporać się Pani z lękiem, wdroży odpowiednią diagnostykę oraz/lub zaproponuje odpowiednią terapię.