Dzień dobry, Proszę o poradę do kogo mógłbym udać (psycholog, psychoterapeuta, coach, dietetyk, tre

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
Proszę o poradę do kogo mógłbym udać (psycholog, psychoterapeuta, coach, dietetyk, trener personalny).

Chciałbym poprawić stan swojego samopoczucia psychicznego oraz zdrowia fizycznego. Jestem osobą z nadwagą, bolączkami pracy siedzącej przepracowanym ojcem dwójki małych dzieci. Coraz większy nawał obowiązków, brak snu oraz nieustanny brak czasu powoduje u mnie frustracje, dyskomfort oraz głębokie zmęczenie. Chciałbym rozwijać się zawodowo, a jednocześnie mieć czas dla rodziny i swoje zainteresowania. Mam 32 lata, a czuje się jak stary człowiek marzący o emeryturze, by finalnie odpocząć.

Potrzebowałbym specjalisty który pomógłby mi uporać się z obecną sytuacją oraz znaleźć jakieś rozwiązanie, bym odzyskał kontrolę i radość z życia. Osobę do której mógłbym wracać, by podtrzymywała mnie podczas zmiany oraz motywowała mnie do dalszej pracy.

Dziękuje z góry.
Dzień dobry
Zapraszam, postaram się pomóc.

Dzień dobry,
nic Pan nie wspomniał jakie ma Pan inne problemy poza nadwagą (wspomniane trudności jak np. zmęczenie może być jej wynikiem), ale na początek to wystarczy. Jeżeli Pana nadwaga jest skutkiem zaburzenia odżywiania to należy do tego podejść w psychoterapii, w czasie tej pracy, terapeuta, rozpozna ewentualnie inne problemy (np. niska samoocena) i będzie mógł Panu pomóc je pokonać. Tak aby 32-letni mężczyzna nie marzył o emeryturze tylko o szczęśliwym życiu ciesząc się nim i swoją rodziną. Do dzieła! Trzymam kciuki & pozdrawiam serdecznie.