Dzień dobry, podbijam pytanie. Ze względu na doświadczenia proszę o poważną odpowiedź i powstrzymywa

1 odpowiedzi
Dzień dobry, podbijam pytanie. Ze względu na doświadczenia proszę o poważną odpowiedź i powstrzymywanie się od rad typu: "powinna się Pani cieszyć" albo "proszę korzystać z sytuacji". Wbrew niektórym opiniom nie każda kobieta potrzebuje być "zaorana niemal na śmierć ". Otóż mój partner chce uprawiać seks bardzo często, czasem jest to kilka razy dziennie. Przy czym odstępy między zbliżeniami czasem nie mają nawet godziny. Wg mnie to już hiperseksualność albo inny rodzaj nadpobudliwości seksualnej. Nie pomaga tłumaczenie mu,że ja nie mam takich potrzeb. Co prawda nie zmusza mnie do współżycia ale ja widząc jak on się czuje po odmowie, często zgadzam się na nie tylko dla niego. Ale często już nie daję rady, jestem bardzo pozacierana w środku, często zamiast przyjemności odczuwam ból i rozgoryczenie. Namawiam go żebyśmy poszli do seksuologa ale zanim to nastąpi proszę o wskazanie środków bez recepty na zmniejszenie popędu u mężczyzn. Wiem,że takie środki istnieją, podają je mężczyznom np. w wojsku, o czym mówił mi właśnie nawet mój partner (a czego sam doświadczył). Proszę o poważną, rzetelną odpowiedź.
Dzień dobry, komunikacja swoich potrzeb i granic jest istotną częścią seksualności i pomaga nam umacniać partnerstwo. W opisanej sytuacji zdecydowanie radziłabym konsultację z seksuologiem przed rozpoczęciem brania jakichkolwiek środków. Przede wszystkim, Pani decydowanie o sobie i swoim ciele jest tutaj nadrzędne do czyichś większych lub mniejszych potrzeb seksualnych. Zmuszanie się do niepożądanego stosunku może mieć swoje długofalowe konsekwencje fizyczne (np.: te które zostały wymienione w opisie) i/lub psychiczne- dla Pani jak i Waszej relacji. Wzmocnienie otwartej komunikacji między Panią a partnerem w gabinecie specjalisty/tki seksuologii może pomóc w zrozumieniu potrzeb i granic oraz pomoże wspólnie wypracować dalsze drogi i rozwiązywania problemu.
Pozdrawiam Julianna Graczyk