Witam mam na imię Ania i mam 25 lat, mam poważny problem że sobą z którym zmagam się od wczesnych la

2 odpowiedzi
Witam mam na imię Ania i mam 25 lat, mam poważny problem że sobą z którym zmagam się od wczesnych lat szkolnych myslalam że jest to spowodowane nie ciekawa atmosfera w domu rodzinnym i gdy tylko bede dorosla wyprowadze się z domu to problem zniknie ale tak się nie stało nawet bym powidziala że pogłebia się to jezcze barziej . Na codzień jestem wesoła wygadana osoba , problem jest taki że nie umiem panowac nad myślami i emocjami kiedy jestem w towarzystwie innych ludzi umiem być wesoła nie myslec o problemach ale kiedy zostaje sama zaczyna się problem sama siebie nie oszukam , nie umiem wogule nie myslec cały czas o czymś myślę to wetadmo zależy nie jest tak że caku czas mam same zle mysly myślę też o dobrych rzeczach ale nie umiem nawet na 1 sekundę przestać myśleć i problem zaczyna się kiedy coś się w moim życiu wydarzy czy to problem w pracy czy pokluce się z narzyczonym itp , to wtedy nie umiem zapanować nad tym o czym myślę, staram się nie myśleć o danym problemie mówię sobie w głowie spokojnie będzie dobrze pomysl o czymś miłym i przez chwilę udaje mi się myśleć pozytywnie ale zaraz nie zauważe kiedy spowrotem myślę o tym zlym czasem jestem tym bardzo zmęczona i mam ochotę iść spać na miesiąc żeby tylko nie myslec o niczym , mam też problem z emocjami mam wrażenie że odczuwam wszytko badzije niż inni ludzie, przejmuje się blachymi sprawami i czasami emocje zaczynają nademna panowac wtedy czuje taki dziwny ból psychiczny w środku ciężko to opisać co czuje ale jest to najgorsze uczucie jakie znam jednocześnie mam ochotę krzyczeć, płakać albo czyms rzycac wtedy też mam przyspiesza mi serce i oddech czasami nie mogę nabrać powietrza dopuki się nie uspokoje i zazwyczaj kończy się to wybuchem płaczu, od zawsze też jestem bardzo placzliwa potrafię rozkładać się jak jest mi bardzo smutno i na odwrót jak stanie się coś bardzo miłego, tak samo kiedy się z kimś pokluce i się zdenerwuje to z tych nerwów lecą mi łzy i nie umiem nad tym zapanować bardzo mmie to denerwuje bo muszę wychodzić w trakcie kłótni bo nie cche żeby ktoś widział że płacze, bardzo nie lubię siebie za to że taka jeusem, utrudnia mi to życie próbowałam mad tym zapanować ale bez skutku, zauważyłam też że on momentu jak moja mam 3 lata temu miała wylew pękł jej tetniak i bardzo się zmieniła jest jak zupełnie inna osoba czasami czuje wie jak by jej już wogule jej nie było bardzo ta choroba mamy się na mnie odbiła, boję się iść do psychologa bo boję się że trafię na złego lekarza który powie mi ja moi temat coś złego co zdołuje mmie jezcze barziej i będzie mi siedziało na głowie bardzo dlugo , mój narzyczony mówił mi kiedyś że do mnie tzrba uważać co i jak się mówi, nie cche taka być bo uważam że jesy to baydzi dziecinne zachowanie jestem tego świadoma że jako dorosła kobieta powinnam być barziej dojrzala ale nie umiem i nie wiem co mam robić, bardzo proszę jakaś wyrozumiala osobę o radę jak mam nad sobą pracować zeby się to skończyło z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam :)
Witam,
z tego co Pani napisała, to mimo obaw, zachęcałabym do podjęcia współpracy ze specjalistą. Rozumiem, że mogą pojawić się obawy. Sama mam pacjentów, którzy na początku się stresują spotkaniami, bo też nie wiedzą na kogo trafią. Często szuka się osób z polecenia, opinii. Proszę pamiętać, że jeśli dany psycholog nie będzie Pani odpowiadać to może Pani zmienić. Psycholog to też człowiek. Każdy z nas jest inną osobowością, inaczej pracuje. Ja na przykład daję dużo ćwiczeń do pracy własnej a nie każdy tak robi. Taka współpraca pomoże Pani poradzić sobie z trudnościami, które się pojawiają. Warto przerobić wszelkie sytuacje, które miały miejsce, chociażby chorobę mamy. Proszę pamiętać, że łzy to nic złego. Każdy z nas ma prawo wyrażać swoje emocje. To nie jest oznaka słabości. Warto wykonać ten krok i zadbać o siebie we współpracy ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie i trzymam za Panią kciuki.

Cześć Ania, rozumiem, że masz trudności z kontrolowaniem swoich myśli i emocji, a także z radzeniem sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi. To może być bardzo frustrujące i wpływać na Twoje codzienne życie.
Rozumiem również Twoje obawy związane z terapią, ale chcę Cię zapewnić, że psychologowie są szkolonymi profesjonalistami i ich celem jest pomaganie ludziom, a nie szkodzenie im. Gdybyś postanowiła zdecydować się na terapię, możesz znaleźć psychologa, który będzie dla Ciebie odpowiedni i z którym będziesz czuła się komfortowo.
Jeśli chcesz pracować nad sobą samodzielnie, możesz spróbować różnych technik relaksacyjnych, takich jak medytacja, głębokie oddychanie lub joga, które mogą pomóc Ci uspokoić swoje emocje i skupić się na teraźniejszości. Ważne jest także, abyś regularnie uprawiała aktywność fizyczną, która pomaga w redukcji stresu i poprawie nastroju.
Możesz również zacząć pisać pamiętnik, w którym będziesz zapisywać swoje myśli i emocje. To może pomóc Ci zrozumieć, co wywołuje Twoje negatywne myśli i uczucia oraz pomóc Ci znaleźć sposoby na ich radzenie sobie.
Ważne jest również, abyś szukała wsparcia od ludzi w swoim życiu, takich jak przyjaciele, rodzina lub partner. Możesz rozmawiać z nimi o swoich myślach i uczuciach oraz prosić ich o pomoc w trudnych sytuacjach.
Pamiętaj, że praca nad sobą wymaga czasu i cierpliwości, ale z czasem możesz nauczyć się lepiej kontrolować swoje myśli i emocje i znaleźć sposoby na radzenie sobie z trudnościami życiowymi. Powodzenia!