Dzień dobry od kilku miesięcy mam kłopoty z mocniejszym i szybszym biciem serca byłam u kardiologa b

6 odpowiedzi
Dzień dobry od kilku miesięcy mam kłopoty z mocniejszym i szybszym biciem serca byłam u kardiologa badania nic nie wykazały pani doktor powiedziała że to pewnie stres mam duszności cięzko oddychać i męczę się szybciej co mam zrobić gdzie szukać pomocy , badanie TSH wyszło w normie.
Dzień dobry, to mogą być objawy stresu lub lęku. Da się z tym pracować. Badania pokazują, że objawy fizyczne lęku czy stresu, takie jak m.in. przyspieszone bicie serca, łagodnieją podczas terapii. Szczególnie polecam terapię poznawczo-behawioralną.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry. Czasem nasze ciało wysyła nam sygnały bo w świadomy sposób nie chcemy dopuścić tego co naprawdę nas boli. Może warto poszukać przyczyn psychologicznych. Zachęcam bardzo do podróży w głąb siebie i trzymam kciuk. Dość dobrze z pracą z objawem ( np: przyspieszonym biciem serca) gadzi sobie terapia Gestalt
Dzień dobry, warto rozważyć konsultację z psychologiem, pomoże zrozumieć co się dzieje aktualnie w Pani życiu, zrozumie Pani wpływ tego co się dzieje na samopoczucie.
Dzien Dobry, widzę, że sytuacja jest trudna. Zlecam udać się po wsparcie do psychologa. Myślę, że regularne spotkania przyniosą Pani korzyść w postaci lepszego samopoczucia.
Warto byłoby rozważyć spotkanie z psychologiem. Wspólnie ze specjalistą mogłaby Pani przyjrzeć się swoim objawom i spojrzeć na nie z szerszej perspektywy. Być może to właśnie stres i napięcie powodują u Pani somatyczne objawy w postaci duszności i szybko bijącego serca. Nasze ciało na różne sposoby okazuje nam to, że potrzebuje od nas wsparcia i pomocy.
Dobry wieczór, może być to wynik skumulowanego napięcia, lęku. Być może w ostatnim czasie, lub wcześniej wydarzyło się w Pani życiu coś trudnego, bolesnego, albo też coś, co Panią wyeksploatowało.
Opisane przez Panią dolegliwości, mogą się pojawić, jako wynik przeciążenia, ale też mogą być początkiem rozwijającego się zaburzenia lękowego. Dobrze byłoby gdyby spotkała się Pani z psychologiem/ psychoterapeutą i przyjrzała sobie bliżej. Warto to zrobić z myślą o sobie, by przywrócić sobie komfort codziennego życia. Pozdrawiam serdecznie.