Dzień dobry obecnie tworzę fajny związek dzieli nas odległość ale moi rodzice nie pozwalają nam być

4 odpowiedzi
Dzień dobry obecnie tworzę fajny związek dzieli nas odległość ale moi rodzice nie pozwalają nam być szczęśliwym związku, jestem otoczona ochrona rodziców,mam 42 lata nic nie mogę sama podejmować decyzji ja chcę być raz szczęśliwa co mam zrobić
Dzień dobry,
W opisie zgłasza Pani problem z podejmowaniem decyzji i separacji od rodziców. W zrozumieniu i przezwyciężeniu tych trudności pomocna może terapia psychodynamiczna, zachęcam do skorzystania z takiej formy pomocy.
Pozdrawiam

Dzień dobry. Opierając się na dotychczasowym doswiadczeniu nasz mózg na świadomym pioziomie interpretuje, że nasze problemy są skomplikowane i trudno im coś doradzić, czasami trudno nam też zrozumieć działania i uczucia innych osób, nie potrafimy rozpoznać prawdziwego stanu spraw ani w nas samych, ani w innych, ale psychika ludzka nie jest tak złożona, ​​można ją po prostu podzielić na różne części osobowości, mamy część dziecięcą i dorosłą, które współistnieją, jest też poziom świadomy i nieświadomy tego, jeśli znasz strukturę osobowości, możesz świadomie z nią pracować i rozwiązywać wiele problemów, które wcześniej wydawały się nierozwiązywalne. Zachęcam do przepracowania dzieciństa i wybudowaniu zdrowych granic, żeby podjąć decyzję i budować szczęśliwą i zdrową relacje. Pozdrawiam i zapraszm do kontaktu.
Dzień dobry. Zanim zdecyduje się Pani na regularną terapię w nurcie, który najlepiej odpowie Pani potrzebom, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czego potrzebuję na obecnym etapie życia, co robię aby to osiągnąć, kiedy ostatnio podjęłam decyzję, z której byłam zadowolona? Kiedy człowiek przeżywa trudności, zdarza mu się popełniać błędy poznawcze polegające np. na nadmiernej generalizacji. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że przez 42 lata podejmowała Pani samodzielnie dobre dla Pani decyzje. Proces separacji od rodziców jest wyzwaniem dla każdego człowieka. Niektórzy radzą sobie z tym na etapie adolescencji a inni w okresie średniej dorosłości (jak Pani). Wykonała już Pani pierwszy krok w kierunku samodzielności zauważając potrzebę bycia z partnerem. Trzymam kciuki za kolejne i pozdrawiam serdecznie Marzena Pietrusińska
Dzień dobry, może też Pani sięgnąć do literatury, która może okaże się jakoś inspirująca. Zachęcm do zerknęcia na treści tworzone np. przez Lindsay C. Gibsion.