Dzień dobry moja taki problem że nie wiem jak zdobyć przyjaciół ponieważ moja stara klasa sprawiła ż

2 odpowiedzi
Dzień dobry moja taki problem że nie wiem jak zdobyć przyjaciół ponieważ moja stara klasa sprawiła że jestem ewidentnie nieśmiała więc teraz mam z tym wielki problem ponieważ boję się komukolwiek zaufać lub zagadać też niektórzy mówią mi że jestem ,,nudną" lub mówią że ,,za cicho mówię" . Staram się do kogoś zagadać ale mi nie wychodzi więc postanowiłam zadać to pytanie, a obawiam się że jak skończę podstawówkę to w następnej szkole będzie tak samo
Dzień dobry,
Rozumiem,że trudno radzić sobie z nieśmiałością, co więcej jest ona różnie odbierana i interpretowana przez otoczenie. Jednak im mniej będziesz miała kontaktów z ludźmi, zarówno w szkole, jak i poza nią, tym będzie trudniej. W pewnym momencie mogą pojawić się zaburzenia lękowe, o ile już ich nie ma.
Może warto pójść porozmawiać z psychologiem szkolnym, pewnie zna miejsca, gdzie można by się udać i poszukać pomocy. Być może w okolicy jest grupa terapeutyczna dla osób nieśmiałych lub samemu próbować umówić się z terapeutą.
Ważne jest, że to zauważyłaś i czujesz, że Ci to w jakimś stopniu przeszkadza. Możesz też na początek poczytać trochę literatury. Polecam: J. Shannon - "Co robić, gdy brakuje Ci odwagi?" lub L. Schab "Jesteś kimś więcej niż myślisz", " W pułapce myśli dla nastolatków" - L. Hayes

Witaj, warto sięgnąć po pomoc osoby, którą darzysz zaufaniem a jeżeli takowej nie ma, to poradzić się psychologa szkolnego, lub skorzystać z telefonu zaufania dla nastolatków (116 111). Warto reagować tak jak zrobiłaś to teraz i nie odpuszczać tej próbie, pozdrawiam.