Dzień dobry, mam pytanie odnośnie bolącej kostki. Kilka dni temu zauważyłam, że boli mnie okolica

3 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie bolącej kostki.
Kilka dni temu zauważyłam, że boli mnie okolica prawej kostki po wewnętrznej stronie (a konkretniej obszar dookoła niej - tak mniej więcej połowa okolicy kostki - tak do dołu stopy i w kierunku pięty). Wcześniej mnie pobolewało delikatnie jak dotykałam, jednak nie miałam opuchlizny ani dyskomfortu przy jakiejkolwiek czynności, natomiast od kilku dni problem się nasilił. Okolica kostki spuchła, obszar dookoła niej boli - zwłaszcza przy dotyku palcami, podczas chodzenia już mniej. Nie uprawiam sportów wyczynowo, nie biegam, pracę mam zwykle siedzącą, natomiast chodzę na spacery i ogólnie się ruszam. Nie mam nadwagi i do tej pory nie miałam żadnych problemów. Również nie odczuwam bólu nigdzie indziej - druga kostka w normie, zewnętrzna strona bolącej kostki również bez zarzutów (boli tylko wewnętrzna). Do lekarza jestem umówiona już w tym tygodniu - jednak chciałabym poznać odpowiedź, co to mniej więcej może być. Czy może od złego stanięcia (w ciągu ostatnich dwóch tygodni jak szłam to się potknęłam), od jakiegoś uderzenia?
Dziękuję z góry za odpowiedź,
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, podane przez panią objawy sugerują stan zapalny, może być to związane z uszkodzeniem tkanek miękkich w bolesnej okolicy,
niestety konkretnej odpowiedzi można udzielić po dokładniejszej diagnostyce,pozdrawiam Michał Janiszewski
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, od wewnętrznej strony stawu skokowego często bolesne bywa więzadło trójgraniaste. Pytanie czy to potknięcie mogło spowodować jego uraz. Generalnie na diagnozę składa się masa rzeczy oprócz obserwacji, palpacji również testy prowokacyjne lub dodatkowo jeśli to potrzebne badanie USG.
Pozdrawiam Jarosław Komosa
Dzień dobry,
Aby móc ustalić przyczynę bólu należałoby dokonać badania manualnego i funkcjonalnego. Objawy wskazują na uraz tkanek miękkich, który przy odpowiedniej terapii można stosunkowo szybko usunąć.

Pozdrawiam

Wojciech Szreder - REHAB Gdańsk s.c.