Dzień dobry. Mam pytanie czy powinnam zgłosić się do psychologa czy psychiatry..? Kiedy nie radzę so

5 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam pytanie czy powinnam zgłosić się do psychologa czy psychiatry..? Kiedy nie radzę sobie z wydarzeniami z przeszłości..? Kiedy zmarł teść mojego męża siostra ciągle miesza między nami.... Dodam,że wcześniej teść wziol kredy dla niej i chcąc dla dobra dzieci rzecz się długu prosiłam męża o umowę a ona ciągle przekładała...ona kontaktuje się z mężem tylko mąż czasem to ukrywa,bo twierdzi że jest między młotem a kowadłem.. boli mnie to! Bo jeśli chce namieszać to potrafi. Rozumiem,że to siostra,ale nigdy nie zadzwoni nie zapyta o dzieci tylko jak coś potrzeba.. np. głupi przykład romzawiala z mężem o pomniku,że trzeba się złożyć (na spokojnie) a na drugi dzień dzwoniła do mnie,że wybrała pomnik z teściową i że mąż musi przyjechać i wizasc go na siebie. (Chodź akurat wtedy mieliśmy spory wydatek z dzieckiem,bo ma niepelsprawnosc) ja tłumaczyłam mężowi,że trzeba się dogadac i chociaż przez pół roku,żeby każdy odłożył jakąś kwotę,ale to ja jestem tą zla.Dodam,że mieszkamy od siebie 12km ona ma własną rodzinę my własną,ale ciągle słyszę męża że jest między młotem a kowadłem. Nie wywieram presji,ale zawsze mu mówię,że chce wiedzieć ale zawsze słyszę to samo
Dzień dobry! Widać, że jest Pani w trudnej sytuacji i boryka się Pani z wieloma emocjonalnymi wyzwaniami związanymi z przeszłością oraz relacją z teściową i siostrą męża. Myślę, że warto byłoby skonsultować tę kwestię z psychologiem, który oceni Pani aktualny stan psychiczny i zleci odpowiednie formy pomocy. Warto również próbować otwarcie i szczerze rozmawiać o tym, czego Pani doświadcza w relacjach z najbliższymi.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, jeśli jest Pani ciężko w tej sytuacji i nie radzi sobie Pani, to warto sięgnąć po pomoc specjalisty, który pomoże przyjrzeć się trudnościom i znaleźć możliwe rozwiązania wraz z Panią. Gdy występuje trudność, z którą nie można sobie samemu poradzić, zawsze warto sięgnąć po pomoc (nawet na pojedyncze konsultacje) poprzez co można zyskać wsparcie, inne spojrzenie na sytuację oraz odciążenie.
Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Adamek
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry! Trudności, które Pani opisuje warto omówić z psychologiem, który pomoże Pani w poradzeniu sobie z trudną dla Pani sytuacją i wesprze emocjonalnie. Psycholog również zasygnalizuje, jeśli zauważy potrzebę konsultacji psychiatrycznej. Zachęcam do sięgnięcia po profesjonalne wsparcie. Pozdrawiam!
Dzień dobry, jestem na portalu twojpsycholog , uważam, iż zawsze warto sięgać po wsparcie i oparcie osoby, która profesjonalnie i z empatią poradzi i doradzi. Będzie to Pani i np. mój jako specjalisty - sukces. Korzyści płynące z konsultacji psychologicznych mają ogromne znaczenie w życiu osobistym a zatem zapraszam niezwłocznie :) mgr Agnieszka Truszkowska
stowarzyszenie the art of wellness.
Szanowna Pani, na Pani miejscu najpierw poszłabym do psychoterapeuty, najlepiej pracującego w nurcie systemowym. Terapeuta pomoże Pani odnaleźć się w trudnych, zagmatwanych relacjach rodzinnych. Z Pani opisu wynika, że mąż także potrzebuje wsparcia specjalisty ponieważ nie radzi sobie z naciskami z rodziny pochodzenia. Jeśli będzie potrzeba wsparcia ze strony lekarza psychiatry, psychoterapeuta z pewnością zasugeruje taki ruch. Jeśli w relacjach rodzinnych źle się dzieje może to wpływać na obniżenie nastroju i wówczas sięgnięcie po leki jest dobrym kierunkiem. Proszę szukać wsparcia i nie obawiać się ani nie wstydzić tego. W ciężkich okolicznościach ludzie tracą obiektywny ogląd sytuacji i to jest normalne. W takich sytuacjach pomoc osoby z zewnątrz, która nie jest bezpośrednio zaangażowana w sytuację oraz ma wiedzę psychologiczną może bardzo pomóc.
Życzę powodzenia!
Emilia Szymanowicz