Dzień dobry! Mam problem uczuciowy. Od miesiąca jestem w związku z koleżanką z pracy. Mimo wielu pro

2 odpowiedzi
Dzień dobry! Mam problem uczuciowy. Od miesiąca jestem w związku z koleżanką z pracy. Mimo wielu problemów w życiu, postanowiłem się przed Nią otworzyć i jak nigdy zaangażować się w ten związek. To Ona pierwsza zrobiła ten krok. Wielokrotnie powtarzała mi, że jestem dobrym człowiekiem i gdyby tego nie dostrzegała, co mam w sobie - pokory, mądrości to nie odważyłaby pragnąc mnie tak mocno, zanim jeszcze mogła pozwolić sobie mnie dotknąć, przytulić, czy być obok. Powtarzała, że ma swoje lęki, ale musi nad nimi pracować. Pisała, że zaczyna się tylko uzależniać od mojego dobra i nikt nie miał nigdy dla niej takiego serducha jak ja. Po prostu chcę się nie bać i chcę być tylko moja na zawsze. Po takich słowach wydawać by się mogło, że jest wszystko okej i znalazłem swoją drugą połówkę. Niestety, kilka dni temu oznajmiła, że "to nie jest to" mimo, że dzień wcześniej chciała zabrać Mnie do swoich rodziców, a dwa dni wcześniej wspólnie spędziliśmy noc. W pracy udaje jakby nigdy się nic nie stało. Szuka ze Mną kontaktu, próbuje się jakkolwiek zbliżyć, czy przytulić. Ale po takim ciosie jest mi bardzo ciężko. Zaczynam stawiać dystans. Nawet twierdzi, że znalazła dla Mnie dobrą kandydatkę do związku. Propozycję tą odbieram jak brak szacunku co do mojej osoby, bo wie, że ciężko przychodzi mi zbudowanie z kimś relacji. Co prawda telefonicznie rozmawiałem z nią na ten temat i powiedziałem wprost, że się po prostu boi się zaangażować w długotrwałą relację, ponieważ ponownie nie chcę być skrzywdzona. Na propozycję spotkania "face to face" zmienia temat. Nie wiem co mam na ten temat myśleć i robić...Może ktoś doświadczony doradzi?
Pana odczucia co do waszej relacji wydają się właściwe. Partnerka zachowuje się w sposób nie do końca zrozumiały i nadużywa pana otwartości i chęci zaangażowania. Byłbym ostrożny i uważny na swoje uczucia, szczególnie kiedy wspomniał pan o braku szacunku do swojej osoby.

Dzień dobry, rozumiem że jest Panu ciężko. To, co na pewno Pan może zrobić to zadbać bardziej o siebie - skupić się na sobie, na swoich potrzebach. To może oznaczać też postawienie granicy partnerce, ustalenie zasad w tej relacji - tym bardziej, że nawet jeśli przestaniecie się Państwo spotykać prywatnie, to nadal będziecie się widzieć w pracy. Dobrze jest też jasno zakomunikować jej swoje uczucia i emocje, bez oceniani czy interpretacji. Może Pan również skorzystać z pomocy terapeuty żeby poradzić sobie z tą sytuacją.
Pozdrawiam serdecznie,
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.